תחת אש: הגר"ד יוסף חיזק לוחמים, מתנדבים ומפונים

מאז פרצה המלחמה, יוצא הגאון רבי דוד יוסף כמעט מידי יום בכדי לחזק את הלוחמים ואת המפונים • רק במהלך השבוע האחרון ביקר חבר המועצת במספר מלונות מפונים לצד דברי חיזוק שנשא בבסיס ענק בצפון • סיקור

WhatsApp Image 2023-11-22 at 17.41.39
WhatsApp Image 2023-11-22 at 17.41.39

מאז פרצה המלחמה במתקפת הפתע ביום שמחת תורה, המונים זקוקים למילות עידוד ונחמה בשעה קשה זו שהם יושבים ונתונים תחת פחד ותבהלה, מי שרואה בכך חשיבות גדולה לצאת ולחזק את ההמונים הוא חבר מועצת חכמי התורה ובעל ה"הלכה ברורה" הגאון רבי דוד יוסף שליט"א אשר במהלך השבועות האחרונים יצא לחזק את משפחות המפונים, את הלוחמים ואת הפצועים ולהעריף עליהם דברי חיזוק ועידוד בשעה קשה זו.

רק במהלך השבוע האחרון הגיע הגאון רבי דוד יוסף לביקור חיזוק חריג בבסיס ענק בצפון, שם בפני אלפי לוחמים הוא נשא דברי חיזוק ואמר את פסוקי קבלת עול מלכות שמים, כאשר אלפי הלוחמים אומרים זאת בהתרגשות אחריו.

רגע מרגש נרשם במקום כאשר מספר לוחמים ביקשו לשוחח עם הרב באופן אישי ואמרו כי הביקור הזה משפיע עליהם רבות ונותן להם כח להמשך. הרב חיבק אותם והרעיף עליהם ברכות לרוב.

מיד לאחר מכן הגיע הגר"ד לשאת תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס שם במשך דקות ארוכות הוא קרא את שמות החטופים בזה אחר זה והעתיר בעדם לצאת מעמק הבכא ולישועה גדולה ושלמה בקרוב.

הגאון רבי דוד יוסף אף נשא שיעורי תורה המוניים בבתי מלון בירושלים שם שוהים אלפי משפחות המפונים מן הדרום והצפון. בשיעור שמסר בפני מאות נערים במלון "שלום" בירושלים הוא חיזק אותם באמונה ועד כמה צריך להרבות בתפילה ותורה בימים אלה.

כמו כן, חבר המועצת ערך ביקור חיזוק בנגב שם הוא ביקר בתחנת המשטרה המקומית ונשא בפניהם דברי חיזוק. מפקדי המשטרה הודו לרב על שפינה מזמנו בכדי לחזק אותם והודו לו מעומק הלב על הברכות שנתן להם. הגאון רבי דוד יוסף המשיך משם גם לביקור ארוך בבית החולים "סורוקה" שם חיזק את פצועי המלחמה ובירך אותם בברכת רפואה שלימה. הגאון רבי דוד יוסף הגיע גם למשפחות הנרצחים בכדי לנחם אותן בשעתן הקשה.

ביקור מיוחד נערך רק במהלך הימים האחרונים כאשר הגאון רבי דוד יוסף הגיע לשאת דברי הלכה וחיזוק בישיבת שלעבים, שם מתאכסנים בימים אלה תלמידי ישיבת שדרות שבעקבות מצב המלחמה העתיקו את מקום הלימודים. עם הגעת הרב למקום, יצא ראש הישיבה הרב דרור אריה יחד עם עשרות התלמידים בשירה ובריקודים לקבל את פני חבר המועצת. במשך דקות ארוכות נשא הגאון רבי דוד יוסף שיעור מעמיק בהלכות מוקצה ובסיומו נשא דברים בענייני השעה.

בתוך דבריו אמר הגאון רבי דוד יוסף כי, "מצמרר לראות שיש עדיין מושג של גלות בארה"ק כאשר אתם נאלצים לגלות משדרות לכאן. למרות הקשיים אני רואה כיצד אתם משקיעים בעסק התורה וזה הדבר החשוב ביותר. דווקא בשעה קשה זו חשוב להוסיף ולהרבות בלימוד התורה ולהרבות באמירת תהילים להצלחת החיילים".

השארת תגובה