ראש מועצה בסקירה בטחונית ליישוב החרדי

כמאה תושבי תל ציון השתתפו בכינוס הסברה מיוחד שערכה המועצה בנושא המלחמה וההשלכות הבטחוניות • ראש המועצה ישראל גנץ "הבטחון ביישוב הולך ומשתפר"

WhatsApp Image 2023-11-22 at 16.37.34
WhatsApp Image 2023-11-22 at 16.37.34

בכינוס מיוחד שיזמה מועצת בנימין ביישוב תל ציון התייצבו בפני התושבים ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, תת אלוף יוסי אדירי הממונה על ההגנה המרחבית בפיקוד מרכז, קצינים נוספים מפיקוד העורף, דובר המועצה יהודה עמרני וכן ר' לייזר היימן מצוות היישוב.

הערב נפתח בסקירה על מצב המלחמה בעזה ועל האתגרים הביטחוניים באזור וביישוב בפרט. ראש המועצה דיבר על הפעולות שהצבא מקדם וכן צעדים שהמועצה עושה להגברת הבטחון וחיזוק הגנת היישוב בציוד צבאי ובפעולות נוספות. "בסביבת היישוב יש כיום פי שלושה כוחות צבא מאשר בשגרה. הצבא לוקח ברצינות את אתגר הבטחון ויוצא לפעילות שאת רובה אנחנו התושבים לא רואים בפנינו. השכנים שלנו כאן ברמאללה לא שונים מאחיהם בעזה. ולא צה"ל חייב לעמוד על המשמר וגם אנחנו מתייחסים ברצינות לכל איום ותרחיש" אמר ראש המועצה. עוד הוסיף גנץ ואמר כי "עת צרה היא ליעקב ואני רוצה לשבח את השותפות של רבים מהקהילה למען המאמץ של העם כולו בהתנדבויות הקשורות לזיהוי קורבנות המלחמה בדרום ובעשייה גדולה של חסד".

תת אלוף יוסי אדירי סקר בפני התושבים את מדיניות ההגנה של הצבא ותגבור הכוחות הוא אמר כי בתחום ההגנה ברור שגם אחרי המלחמה מה שהיה הוא לא מה שיהיה. וכבר היום נערכים לתפיסת הגנה אחרת ומשמעותית יותר וההכנות לכך מתגבשות כבר בימים אלה".

קצין פיקוד העורף אוהד עוזרי ציין בפני התושבים כי מועצת בנימין היא אחת הרשויות המובילות במדינה והתפקוד שלה בעת חירום ראוי לחיקוי גם לרשויות אחרות ולדבריו בצה"ל שבים ומציינים זאת בדיונים פנימיים. "תושבי תל ציון ביידים טובות" אמר הקצין.

דובר המועצה יהודה עמרני נגע בהנחיות ההתגוננות בעת ירי טילים ובעת חדירת מחבלים ופרס בפני התושבים את מדיניות ההסברה של אגף התקשורת של המועצה. הוא תיאר את הכלים להסברה שמעמידה המועצה במיוחד לאוכלוסיה החרדית. "אנחנו מתאימים אליכם את דרכי העברת המידע ומנגישים לכם את המידע בהודעות קוליות ובכל דרך המתאימה לכם" אמר עמרני. בשבוע שעבר השיקה דוברות המועצה קו טלפון מיוחד לחזרה לשגרה בשבת. מדובר בקו ייחודי שכאשר מתקבלת ממנו שיחה אין צורך לענות לשיחה. עצם קבלת השיחה ממספר זה היא הודעה על חזרה לשגרה. הקו פועל בתיאום ובאישור הלכתי של רבני תל ציון.

ר' לייזר היימן המוביל את תחום החירום ביישוב סקר בפני התושבים את ההתארגנות היישובית וקרא לתושבים להתנדב במשימות ההגנה על היישוב. התושבים הודו לאנשי פיקוד העורף ונציגי המועצה וסיפרו כי הכינוס תרם להם להבנת אתגרי האזור וההתמודדות הבטחונית.

השארת תגובה