ד"ר לסרי: אשדוד תיכלל במתווה הסיוע

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הודיע ללסרי כי נענה לדרישתו לכלול את הערים שבטווח 40 ק"מ מרצועת עזה במתווה הפיצויים • לסרי שיבח את שר האוצר ואת יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ שסייע בהובלת המאבק

WhatsApp Image 2023-11-05 at 14.30.11
WhatsApp Image 2023-11-05 at 14.30.11

בהודעה מיוחדת שפרסם הבוקר ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, הוא בישר לתושבי העיר על סיומו הטוב של מאבק אותו ניהל בשבועיים האחרונים לכלול את העיר אשדוד במתווה הפיצויים הממשלתי, זאת לאור הפגיעה הקשה של המלחמה בחיי התושבים ובבעלי העסקים בעיר.

"אני שמח לבשר לכם", כתב לסרי, "ששר האוצר בצלאל סמוטריץ' התקשר אליי כעת והודיע לי, שקיבל החלטה לצרף את אשדוד והישובים בטווח 40 ק"מ למתווה הסיוע לתושבים ובעלי עסקים".

הוא תיאר את הדרך והמאבק שהוביל: "מראשית המלחמה, סברתי ונאבקתי על כך שתושבי אשדוד ובעלי העסקים חייבים לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמים להם כתוצאה מהמלחמה, ולכן יש לכלול אותם במתווה הסיוע הכלכלי של האוצר. מדובר בבשורה חשובה מאוד שמחזקת את החוסן של תושבי אשדוד ומעודדת אותנו לקייים שגרת מלחמה מיטבית, עם יציאה לעבודה והפעלה של מערכת החינוך".

לסיום ציין: "אני מבקש להודות בשמכם מעומק הלב לשר האוצר סמוטריץ' על ההחלטה האמיצה וליו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ על הנחישות שלו בתמיכה במאבק המוצדק שלנו להיכלל במתווה הסיוע של האוצר לתושבים ובעלי עסקים".

כזכור, במכתבו לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' וליו"ר ועדת הכספים משה גפני, דרש ראה"ע אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, "להתחשב ב-260,000 תושבי העיר שנפגעים כלכלית בעקבות המלחמה", כשלדבריו, יש ליצור מדרג פיצוי לערים שאינם בעוטף אך פעילותם נפגעת לאור הנחיות פיקוד העורף. כעת, הגיע המאבק הצודק אל סיומו המוצלח לרווחת כלל תושבי העיר אשדוד.

השארת תגובה