כיצד משפיעה הטעינה של הרכב החשמלי על צריכת החשמל החודשית?

תמונה: pexels
תמונה: pexels

הכניסה של הרכבים החשמליים לשוק שינתה את האופן שבו אנו חושבים על תחבורה וצריכה אנרגטית. אחד מהמרכיבים החשובים קשורים ברכב החשמלי הוא הטעינה, אשר לרוב נעשית בבית, אך גם בעמדות ציבוריות. במאמר זה נחקור כיצד הטעינה של הרכב החשמלי יכולה להשפיע על צריכת האנרגיה החודשית וכיצד ניתן לעקוב אחר העלויות הללו גם בטעינה ביתית וגם בטעינה בעמדות ציבוריות.

הטענת רכב חשמלי בבית

טעינת הרכב בבית היא הדרך הנוחה ביותר עבור הבעלים של המכוניות החשמליות. היא מאפשרת לנהגים לפתוח את היום עם סוללה מלאה, מבלי שיהיה הצורך לבקר בתחנת טעינה ציבורית. יחד עם זאת, חשוב להבין כיצד הטענה זו משפיע על צריכת החשמל וכך גם על ההוצאות החודשיות.

עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי תביא לעלייה בצריכת החשמל החודשית. גודל העלייה יהיה מושפע ממספר מרכיבים, כמו גודל הסוללה של הרכב, תכיפות הטעינה והרגלי הנהירה. בעוד שאין לומר בוודאות מה תהיה העלייה, ישנה האפשרות לנהל את המעקב אחריה בצורה נוחה.

עלות הטעינה תלויה בעיקר בעלויות החשמל. באזורים שונים ישנם תעריפי חשמל שונים. באמצעות ניהול עומסים חכם, ניתן להבטיח צריכת אנרגיה יעילה ככל הניתן, כדי להבטיח שהעלויות יהיו מינימליות ככל הניתן. כיום, בעמדות טעינה מתקדמות, משולבות מערכות לניהול עומסים, כדי ליצור השפעה חיובית על ההוצאות החודשיות.

כיצד לעקוב אחר ההוצאות של הטעינה הביתית?

כדי שתוכלו לעקוב אחר הוצאות החשמל הנובעות מטעינת הרכב החשמלי, מומלץ לבחור בחברה המתקינה עמדות המשלבות כלי מעקב. ישנן חברות המאפשרות התחברות לנתונים דרך הטלפון הנייד, דרך אפליקציה אשר תאפשר לראות בבירור מה היה הספק הטעינה. באמצעות חיבור של מונה חשמל ייעודי לעמדת עצמה, ניתן להפריד את נתוני צריכת החשמל הביתית לבין נתוני צריכת החשמל של העמדה. את המונה ניתן לחבר גם לעמדות טעינה בבתים פרטיים וגם לעמדות בבתים משותפים, כדי לאפשר מעקב מדויק ככל הניתן.

כיצד הצריכה משפיעה על ההוצאות לטווח הארוך?

בעוד שהטענה ביתית של הרכב החשמלי עשויה להעלות את ההוצאות על החשמל, בטווח הארוך ישנו חיסכון משמעותית שכדאי לקחת בחשבון. בניגוד לתדלוק של הרחב באמצעות בנזין או דיזל, חשמל הוא חסכוני הרבה יותר כמקור אנרגיה לרכב. על אף שחשבון החשמל יהיה גדול יותר, עדיין החשמל יהיה זול הרבה יותר מאשר תדלוק בדלק. לכן, ככל שיעבור הזמן מדובר בהשקעה משתלמת במיוחד.

חשוב לדעת כי חיסכון כלכלי נוסף אותו מציע הרכב החשמלי הוא חיסכון בהוצאות על תחזוקת הרכב. רכבים אלה מציעים עמידות גבוהה יותר וכך הם דורשים הרבה פחות הוצאות על תיקונים ותחזוקה שוטפת, שכן הבלאי הטבעי נמוך יותר בשל האופן בו הרכב פועל.

כיצד לעקוב אחר הטענת הרכב החשמלי?

כדי לעקוב ביעילות אחר טעינת הרכב החשמלי, חשוב להתקין כפי שציינו מונה חשמלי ייעודי לעמדה. חשוב לדעת כי גם כאשר מדובר בעמדות ציבוריות, ישנה האפשרות לעקוב ביעילות אחר ההוצאות, כדי שתתקבל תמונה ברורה של הוצאות הרכב. באמצעות האפליקציה של יילו תוכלו לעקוב אחר טעינת הרכב בעמדת הטעינה הציבורית המהירה. בסיום הטעינה תתועד עלות הטעינה, אותה תוכלו לשמור ולהוסיף לעלויות הרכב השוטפות. כך, בסוף החודש תוכלו לסכם את הוצאות החשמל על הטעינה גם בעמדה הביתית וגם בעמדה הציבורית, כדי שתדעו בדיוק כמה עלתה טעינת הרכב החודשית. השימוש באפליקציה מביא עמו יתרון ברור, שכן המידע נגיש עבור המשתמשים בכל עת, למעקב תדיר וקבוע אחר ההוצאות.

השארת תגובה