75 מיליון דולר: SYN Ventures

SYN Ventures מכריזה על קרן חדשה להשקעות סיד בחברות סייבר – הקרן גייסה מעל ל-75 מיליון דולר לאחר סגירה ראשונה

Marcio Lempert
Marcio Lempert

SYN Ventures השיקה קרן להשקעות בחברות סיד בתחום הסייבר, וגייסה עד כה יותר מ-75 מיליון דולר לאחר סגירה ראשונה, הסגירה הסופית של הקרן צפויה עד סוף השנה. SYN Ventures הוקמה בשנת 2021 על ידי ג'יי לק ופטריק היים, אליהם הצטרף בהמשך מרסיו למפרט כשותף מקומי בישראל. הקרן גייסה בעבר שתי הקרנות להשקעות בחברות בשלב A, הראשונה בסך 200 מיליון דולר והשניה בסך 300 מיליון דולר.

מנהלי SYN Ventures השקיעו במצטבר ביותר מ-65 חברות סייבר, חלקן דרך הקרן הקודמת של השותפים – ClearSky. עשר מתוך השקעות אלו בוצעו בחברות ישראליות, בהן: Mitiga, BigID, טאלון סייבר סקיוריטי, RevealSecurity, טרנסמיט סקיוריטי ו-Refine Intelligence. ארבע חברות מתוכן: Solebit, Demisto Preempt ו-Intsights כבר נמכרו בסכום כולל של כ-1.2 מיליארד דולר. בדומה לפעילות העבר, גם קרן הסיד החדשה תבצע חלק משמעותי מהשקעותיה בשוק הישראלי.

SYN Ventures הוקמה ומנוהלת על ידי צוות של CISO-ים של חברות Fortune 500 ומהלים בכירים לשעבר, כולם עם 20-30 שנות ניסיון בסייבר. לקרן רשת של עשרות CISOs בכירים בעלי מומחיות ורקע מגוונים המשמשים בניסיונם רב השנים לסייע ליזמים להאיץ את צמיחת החברות שלהם, ולבחינה טכנולוגית עמוקה של החברות המיועדות להשקעה. הקרן תתמקד בהשקעות בחברות המפתחות טכנולוגיות אשר מאפשרות שינוי משמעותי בהגנה לארגונים, ומפחיתות סיכונים טכנולוגיים בעזרת שימוש באוטומציה מתקדמת. מנהלי הקרן מלווים את חברות הסטארטאפ שבהם היא משקיעה בכל היבטי פעילותן, כולל גיוס עובדים, בניית האסטרטגיה, תפעול ותכנון חזון המוצר.

מרסיו למפרט, שותף ב-SYN Ventures ומנהל הפעילות בישראל: "השקת הקרן, שחלק מהאסטרטגיה שלה הינה השקעה בחברות ישראליות, בעת הזו של תקופת מלחמה, הינה אות תמיכה ואמון של מנהלי הקרן בהיי טק הישראלי בכלל ובסטארטאפים בתחום הסייבר בפרט. SYN Ventures היא קרן הסייבר האמריקאית הגדולה ביותר להשקעות סיד ועכשיו גם תשקיע בישראל תוך כדי שיתוף פעולה עם הקרנות המקומיות. אנחנו מתכוונים לאתר את החברות שמפתחות את הטכנולוגיות הטובות לבעיות המשמעותיות ביותר בתחום מתחילת דרכן, להשקיע ולצמוח יחד איתן ומעל הכל למנף את הקשרים שלנו על מנת לאפשר התאמה מהירה של המוצר לשוק."

השארת תגובה