כך תתנהל הלוחמה הקרקעית בעזה

צה"ל מתכונן לקראת שלב הלחימה הקרקעית בעזה: הרבה מאד כלי טיס יחפו כל העת מן האוויר – ועל גלי הים תעמוד מוכנה מעטפת הגנה ותקיפה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהערכת מצב ביטחונית בקריה בתל אביב. צילום - קובי גדעון / לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהערכת מצב ביטחונית בקריה בתל אביב. צילום - קובי גדעון / לע"מ

ה'תמרון היבשתי' כפי שמכנים אותו בצה"ל, עדיין מתמהמה. יש שיאמרו בשל 10 בתי חולים שטרם התפנו מדרום רצועת עזה, יש שיאמרו בשל אימון והכנה שטרם הושלמו.

בעוד מטוסי חיל האוויר משמידים יעדים כמעט לאורך כל שעות היממה, מאות אלפי לוחמים מרוכזים בפאתי עזה ועורכים אימונים – כשחדרי המלחמה נערכים אליי קרב בתיאומים ותכנונים מדוקדקים.

בחזית הלוחמה יהיו צוותי קרב חטיבתיים ויהיו גם צוותי קרב גדודיים (צק"ח – צק"ג). לאורך כל הלחימה ישהו באוויר כלי טיס המאויישים מרחוק לפיקוח ושליטה – כמו גם להגנה והתקפה. גם מסוקי קרב יחוגו ממעל בתורנות כל העת. לצד כל אלו, גם מן הים תהיה מעטפת הגנה ללוחמים באמצעות כלי שיט מלחמתיים בעלי יכולות.

בחדרי המלחמה, ישבו מפקדי חטיבות ומפקדי גדודים במילואים בעלי נסיון עשיר. שם ירכזו את הנתונים שיגיעו מן החטיבה הלוחמת בחזית – וישדרו אותה חזרה אל הלוחמים. בחטיבה ישנם כוחות מודיעין וגדוד רפואה, כוחות הנדסה וכוחות חילוץ. בחדר המלחמה ינהלו את ה'צק"ח' בתיאום מלא של כלל המידע הנאסף מכל הגדודים.

בחלוקה ממוקדת יותר, גם לכל גדוד (צק"ג) יתלוו קציני שתפקידם יהיה לנהל את התקשורת מול גורמים אזרחיים שימצאו בשטחי הלחימה.

זרועות ה'תקשוב' והמודיעין של צה"ל וכוחות הבטחון עמלים ללא לאות וללא הרף ליצירת תמונת שטח מודיעינית מדוקדקת ככל הניתן. בתקווה כי זירת הלחימה תהיה מדוייקת ומתומצתת שתדייק את פעולת הלוחמים ותפחית סיכונים שניתן לצפות מראש.

השארת תגובה