הפנינג רפואה בחלל: בואו ללמוד, לחקור וליהנות

חוקרי חלל צעירים בטכנודע חדרה בחול המועד סוכות בסימן "רפואה בחלל" • בתחנת החלל הבינלאומית, מתגלה וירוס מסתורי המאיים על חייהם של האסטרונאוטים, המשתתפים ישתמשו בכלי מעבדה וחומרים ייחודיים לפיתוח חיסון בעולם הרפואה והביוטכנולוגיה

פיתוח החיסון של הפנינג רפואה בחלל | צילום: טכנודע חדרה
פיתוח החיסון של הפנינג רפואה בחלל | צילום: טכנודע חדרה

טכנודע חדרה, המוזיאון הישראלי לרפואה, חלל ומדע, מזמין את כל ילדי ישראל ליהנות מהפנינג חול המועד 2023, בין התאריכים 1-5/10, בין השעות 09:00 ל-17:00, בסימן "רפואה בחלל".

כך יוכלו הילדים להפוך לחוקרי חלל צעירים וללמוד מקרוב כיצד מטפלים במגיפה קשה שפרצה בחלל, איך וירוסים מתנהגים, וכיצד מפתחים חיסון מציל חיים כחלק מצוות משימה מיוחד, איך בודקים את יעילות החיסון שאותו נשגר לתחנת החלל, כל זאת תחת לחץ של זמן וסכנת חיים שמרחפת מעל ראשם. באמצעות ניסויים, חידות מדעיות ומשימות יצילו את צוות האסטרונאוטים של החללית.

הפנינג סוכות 23 בטכנודע חדרה יכלול מספר תחנות, שבהם יבקרו הילדים ותתקיים פעילות ייחודית. החל ממוזיאון המדע, שם תחכה לילדים תחנה לאומית לחקר החלל, האודיטוריום, שם ייהנו הילדים מצפייה ב"מופע של ניל", מופע לייב הומוריסטי על שיח בין מנחה באודיטוריום לבין אסטרונאוט באמצע מסע בחלל. בנוסף ניתן יהיה לבקר ביחידה הרפואית, שם תתקיים סדנא לפיתוח חיסון בחלל ומתחם נוסף שהפך כולו לכוכב מאדים ובו יוכלו הילדים לנוע בין המרחב האמיתי למרחב הווירטואלי, תוך כדי שהם מאתרים פצועים במושבה מרוחקת במאדים, מאבחנים את הפציעה ומגישים טיפול מתאים.

באמצעות טכנולוגיות של מציאות מדומה ומציאות רבודה, המידע יזרום למחשבי הלוח שבידי המבקרים ובאמצעות מידע זה ינסו המשתתפים למלא את המשימה ולהציל את הניצולים במושבה.

במקביל, יתקיימו במהלך היום סיורים מודרכים במוזיאון הרפואה הראשון והיחיד בישראל בטכנודע וכן מופע מרתק בפלנטריום "המסע בעקבות הקריסטלים האבודים". (ניתן לרכוש כרטיס כניסה משולב או בניפרד).

  • מחיר כניסה: 70 ₪ לילד מגיל 3 ו-50 ₪ למבוגר באתר http://technoda.org.il/
  • הפנינג "רפואה בחלל" במהלך חולה המועד סוכות 23 בין התאריכים 1-5/10
  • כתובת: רח' הרב ניסים 2, גבעת אולגה , חדרה. טל' 04-6333505
השארת תגובה