הפלג הירושלמי יתמודדו בכעשר ערים

במערכת הבחירות הקודמת, הריצה המפלגה רשימות בערים: ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית, בית שמש, ביתר ואלעד • בבחירות הנוכחיות תריץ המפלגה רשימות נוספות גם באחיסמך-לוד, צפת, אופקים, נתיבות, חריש ועוד

כנס הגבאים של בני תורה
כנס הגבאים של בני תורה

כמאתיים גבאי בתי כנסת של הפלג הירושלמי התכנסו השבוע לכנס פתיחת הבחירות של מפלגת 'בני תורה' שתרוץ ברחבי הארץ. המפלגה שנהנית מגידול מספרי גבוה, מנהלת בימים אלו מו"מ מתקדם בכל הערים החרדיות מול המתמודדים השונים לראשות העיר, שחפצים בתמיכת המפלגה שהפכה במערכות הבחירות האחרונות בלא מעט ערים ללשון מאזניים שיכריע את הבחירות

את המו"מ מנהלים אנשי הוועדה המוניציפאלית של המפלגה שמונו ע"י רה"י הגר"א דויטש, שעל שולחנו נחתכים לבסוף הלבטים והדילמות הפוליטיות לכאן או לכאן.

במערכת הבחירות הקודמת, הריצה המפלגה רשימות בערים: ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית, בית שמש, ביתר ואלעד. ולפי ההוראה המסתמנת כעת ממעונו של רה"י הגר"א דויטש, תריץ המפלגה הפעם רשימות נוספות גם באחיסמך-לוד, צפת, אופקים, נתיבות, חריש ועוד.

בכינוס השבוע התכנסו כאמור גבאי בתי הכנסת של הפלג הירושלמי, כדי לפתוח באופן רשמי את מערכת הבחירות – כשברקע חוק הגיוס שאמור לעלות לדיונים והצבעות במושב החורף הקרוב של הכנסת. וגורמים בפלג הירושלמי מציינים כי חוק הגיוס שסביבו הובילה מפלגת בני תורה בנשיאותו של מרן רה"י הגר"ש אוירבך זצוק"ל מאבק עקוב מדם, צפוי להפוך לנושא מרכזי בקמפיין המפלגה, בנוסף למאבק שמובילה המפלגה בעד עצמאות החינוך וניתוק ממערכת החינוך הממשלתית, ועוד.

ניתן היה להיווכח ברוח הדברים בדברי הפתיחה שנשא ראש ישיבת 'חברון החדשה' הגר"י פרבשטיין, שאמר כי "היו לנו שני שלבים – היה את השלב של היסוד, כשרבינו בעל ה'דרכי שמואל' זצ"ל בתמצית דמו ייסד את הדרך שבאה לשמור על כלל ישראל. הוא שראה כבר לפני עשר שנים את המצב שהולכים להידרדר אליו.

"מי האמין שיכול להיות מצב שקהילה בכלל ישראל מכניסה באופן רשמי לימודי ליב"ה?" זעק ראש הישיבה. "האם מישהו פעם האמין שדבר כזה יקרה בריש גלי?! האם מישהו פעם האמין שנציגים חרדים יתפשרו על גיוס לצבא של חלקים מכלל ישראל?!

"אחד ראה את זה… והוא ראה את זה כל כך ברור שהוא שאל אותנו מסביב – 'איך אתם לא רואים?' ולא כל כך ראינו, אבל לפחות היה לנו את השכל והתבונה לסמוך על רבינו זצ"ל, והלכנו בעקבותיו בדרך הזו. עכשיו אנו בשלב ההתבססות וההמשכיות של הדרך הזו".

ראש הישיבה הרב פרבשטיין הוסיף: "יש בבחירות האלו מימד חשוב במיוחד לאור התקופה שאנו נמצאים בה. בחודש חשון הולכים להתחיל לדבר על חוק גיוס חדש. וכפי שאנחנו יודעים בוודאות, וכל אחד יודע את זה, יש משמעות אדירה לעמדה ולדעה של מה שנקרא ברחוב "הפלג הירושלמי". בחדרי חדרים הם מפחדים מהנציגות הזו של יראת שמים וכבוד שמים, לכן יש לזה משמעות גדולה מאוד. לכן כל קול קובע במערכה הזו".

השארת תגובה