חדרה: כל הסיעות הדתיות התאחדו

המפלגה המאוחדת שתצא בימים הקרובים בקמפיין נרחב בחוצות העיר תוצג בימים הקרובים לציבור • הרב בן ציון נורדמן: "לא מצא הקדוש ברוך הוא כלי מחזיק ברכה לישראל אלא השלום"

עיריית חדרה
עיריית חדרה

המפלגות החרדיות והדתיות בעיר מתאחדות לרשימה אחת גדולה: אחרי שנים שבהן כל מפלגה התמודדה בנפרד, וכל אחת חתומה על רשימת הישגים, הוחלט לקראת מערכת הבחירות הנוכחית לאחד כוחות.

סיעת ש"ס בראשות בועז ביטון, יחד עם סיעת יהדות התורה בראשותו של הרב בן ציון נורדמן ונציג הציונות הדתית לאומית בראשותו של אלי בוסקילה, יחד עם תנועת חב"ד בעיר ועם הקהילה הצרפתית בעיר, יתמודדו ברשימה משותפת.

הדיונים מאחורי הקלעים נמשכו מס' שבועות, כאשר מי שפעל להבאת בשורת האחדות, הוא הרב בן ציון נורדמן, שאמנם הצהיר שהוא בעצמו לא יתמודד למועצת העיר, אך מי שיכהן מטעמו הוא לירון עמר, יד ימינו של הרב נורדמן, המוכר היטב לציבור הרחב כמנהל לשכת פניות הציבור של יהדות התורה, מתנדב בארגוני ההצלה השונים ואיש עשיה וחסד שידיו רב לו בסיוע למוסדות ציבור.

אל שלושת המפלגות שיתמודדו ברשימה אחת הצטרפו גם תנועת חב"ד שתפעל בכל כוחה להצלחת הרשימה וכן חברי הקהילה הצרפתית שבהוראת רבני הקהילה הרה"ג אשר דוראי והרה"ג מאיר חיון יתמכו במפלגה המאוחדת. נציג הקהילה הצרפתית, עו"ד שלמה לוי, פעיל ציבור ואיש עשיה מוכר אף ישמש כמועמד הקהילה ברשימה המאוחדת למועצת העיר.

לאחר חתימת ההסכם אמר יו"ר ש"ס בעיר בועז ביטון: "הבאנו בשורה של אחדות לתושבי חדרה. הציבור החרדי, הדתי והמסורתי מאוחד כולו ברשימה אחת שתתמודד למועצת העיר. אחרי שישבנו כלל הנציגים יחד עם נציגי חב"ד ונציגי קהילת עולי צרפת, כולנו מאוחדים להצלחת הרשימה המאוחדת והמטרה המשותפת של כולנו היא שהמפלגה החדשה תהיה בית פוליטי לכלל הציבור החרדי והדתי והמסורתי בעיר. אני יכול לומר בוודאות שכל אחד שם את האגו הפרטי שלו בצד לטובת הקמת הרשימה המאוחדת. אני בטוח שנהיה הפתעת הבחירות, והחשוב ביותר – אנחנו נהיה הבית של כלל המגזרים בעיר".

הרב בן ציון נורדמן שעמל מאחורי הקלעים להצלחת האיחוד: "אחרי שנים של התמודדות נפרדת א"א שלא לברך את כלל הנציגים ששמו בצד את השיקולים האישיים כדי להקים בית חדש להרבה שנים קדימה. היום אנחנו מניחים את היסודות למיזם פוליטי שיש בו בשורה לכלל תושבי חדרה והוא יהווה מודל בעתיד גם לערים אחרות. ידועים דברי חז"ל שלא מצא הקדוש ברוך הוא כלי מחזיק ברכה לישראל אלא השלום. את הבשורה הזו אנחנו מביאים היום לכל תושבי העיר ולטובת תושבי העיר. העיר חדרה זוכה בנציג ציבור איכותי, לירון עמר, אותו אני מכיר מעל 20 שנה, שותפי לעשייה בהרבה תחומים. איש מעש, שאוזנו קשוב לכל פניה ואיש ביצוע מהשורה הראשונה. כניסתו של לירון עמר למועצת העיר היא ברכה לעיר".

המועמד לירון עמר, שיכהן כנציג 'יהדות התורה' הוסיף: "אני שמח שכלל המפלגות שמייצגות את הציבור הדתי והחרדי בעיר חברו יחד כדי להביא את בשורת האחדות. חשוב להדגיש שלא מדובר בהקמת בלוק טכני, אלא בבית פוליטי חדש שידאג לכל צורכי הדת, המסורת ועולם התורה בעיר. אני שומע מתושבים רבים בעיר שקוראים לנו להתאחד וב"ה שאנחנו יכולים היום לבשר לציבור על אחדות יחד עם ש"ס, יחד עם הציונות הדתית, יחד עם תנועת חב"ד ויחד עם קהילת עולי צרפת. אחדות כזו חדרה לא ראתה מעולם".

עו"ד אלי בוסקילה, נציג הציונות הדתית בסיעה המאוחדת אמר עם חתימת ההסכם: "התחלתי את מערכת הבחירות עם איחוד עם ש"ס בראשותו של ידידי בועז ביטון, וב"ה היום אנחנו ממשיכים היום עם מפץ פוליטי גם עם יהדות התורה, גם עם תנועת חב"ד שפועלת רבות בעיר חדרה וגם קהילת עולי צרפת המונה למעלה מ-500 בתי אב, חוברים יחד איתנו לבית פוליטי אחד גדול. אין דבר גדול מהאחדות ואין לי ספק שהמפלגה המאוחדת תהיה הפתעת הבחירות ונהיה הסיעה הגדולה במועצת העיר. נפעל יחד למען המטרות שמשותפות לכולנו".

עו"ד שלמה לוי נציג קהילת עולי צרפת הוסיף: "ברוך ה' זכינו לאחדות השורות בין כלל הציבורים בעיר. קיבלתי את ברכתם של רבני הקהילה ואני שמח שביום הזה כולנו מאחדים שורות ויוצאים לדרך חדשה ומאוחדת. בשורה כזו בחודש אלול בכוחה להעצים את הכוח של כולנו להיות המפלגה הגדולה ביותר במועצת העיר".

השארת תגובה