יש עתיד נגד עוצמה יהודית

ההנחיה החריגה של יאיר לפיד: "לא לחתום על שת"פ עם עוצמה יהודית" • בן גביר לא נותר חייב: "לא לבצע חיבורים עם יש עתיד"

יאיר לפיד, צילום: דוברות
יאיר לפיד, צילום: דוברות

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הוציא הנחיה לכל מועמדי יש עתיד המשתתפים בבחירות המקומיות, האוסרת עליהם לחתום על הסכמים קואליציוניים עם מפלגת הימין עוצמה יהודית. כמו כן, לפיד הנחה את חברי מפלגתו לכלול בהסכמים הקואליציוניים שלהם סעיף הקובע כי לא יקימו קואליציה עם אף נציג המזוהה עם עוצמה יהודית.

לפיד הדגיש את חשיבות בניית הקואליציות המקומיות עם נציגים ליברלים ואמר: "המשימה שלנו היא לבנות קואליציות מקומיות עם נציגים ליברלים שישמרו על השלטון המקומי כמעוז חזק של דמוקרטיה ליברלית".

דבריו של ראש האופוזיציה מגיעים בתגובה לנוכחות המתרחבת של עוצמה יהודית בעיריות רבות לקראת הבחירות הקרובות. המפלגה הצליחה ליצור קשרים עם כמה מפלגות נוספות, כולל ברית חסרת תקדים עם סיעת דגל התורה במועצת העיר רמת גן. שיתוף הפעולה הייחודי בין עוצמה יהודית לבין נציגי דגל התורה גבריאל לביא ועו"ד נתנאל אינדורסקי נועד לקדם את שמירת השבת והיהדות בעיר רמת גן.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לא נותר חייב, ויממה לאחר הנחייתו של לפיד, הנחה את כלל הנציגים והמועמדים של עוצמה יהודית ברשימות המקומיות לא לסגור קואליציות עם "יש עתיד" ולהכניס להסכמים הקואליציוניים סעיף ברור שלא יישבו בקואליציה של אף מועצה יחד עם רשימה של "יש עתיד".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "המשימה שלנו היא לבנות קואליציות מקומיות עם נציגים אוהבי עם ישראל ומדינת ישראל, שישמרו על השלטון המקומי כמעוז חזק של שלטון מקומי, יהודי ודמוקרטי. נציגים שבאים לעבוד אצל התושבים ולא להכפיש את ישראל בעולם ולקרוא לסרבנות, לפילוג העם ושנאת אחים".

השארת תגובה