ב'דגל' יוצאים בפרמייריז ראשון

בשל המחלוקת בין שתי הקהילות המרכזיות בעיר המרכיבות את דגל התורה הכריעו רבני שכ' אחיסמך על קיום פריימריז שיקבע את זהות נציגי דגל התורה שיתמודד בבחירות

אחיסמך
אחיסמך

הקהילה החרדית בלוד חווה תסיסה בימים האחרונים, כאשר הוויכוח על זהות נציגי דגל התורה במועצת העיר מתעצם. עם התקרבות מועד הבחירות החריפה המחלוקת בין שתי הקהילות המרכזיות בעיר המרכיבות את דגל התורה.

בניסיון לפתור את הסוגיה, כינסו השבוע רבני שכונת אחיסמך (גני איילון) ישיבה כדי לדון בנושא הבחירות לרשויות המקומיות. בתום הישיבה הוחלט לקיים פריימריז לקביעת זהות נציגיה של דגל התורה במועצת העיר.

במכתב שכתבו בתום הישיבה ציינו הרבנים: "אנו, החתומים מטה, התכנסנו כאן בשכונת אחיסמך המעטירה, באשר לבחירות לרשות הקרובה ולצורך החשוב בהקמה ובנייה של רשימת 'דגל התורה' בעיר".

הרבנים המשיכו ופנו לציבור הרחב ולעוסקים בנושא לעשות הכל כדי להבטיח שהרשימה תוקם על בסיס אחדות הדדית והסכמה המכבדת את צרכי כל הקהילות. לשם כך הציעו לקיים בחירות פנימיות (פריימריז), שבמהלכן יוקם סניף דגל התורה בעיר. לאחר מכן ימנה סניף זה נציגים מכל הקהילות בהתאם לגודל כל קהילה כפי שייקבע בבחירות המקדימות.

בסיום המכתב נכתב: "כמובן ששאר פרטי העניין, על כל היבטיו, ייקבעו ויגובשו על ידי הציבור החפץ באחדות ואחדות השורות להצלחת המערכה ולטובת כולנו. ו'האמת והשלום אהבו'".

ראוי לציין כי המפלגה טרם הגיעה להסכמה במי תתמוך לראשות העיר. חלק מחברי הקהילה מעוניינים לשמור על הנהגתו של ראש העיר יאיר רביבו, בעוד אחרים מחפשים דם חדש ושוקלים לתמוך במועמד יורם מרציאנו. להחלטה על מועמדותו לראשות העיר תהיה ללא ספק השפעה משמעותית על הקהילה החרדית בלוד ועל הרכבה העתידי של מועצת העיר.

השארת תגובה