אשדוד: לסרי עדיין מוביל בסקרים

סקר שנערך בעיר ע"י מנו גבע ומכון מדגם מצביע: לסרי מקבל 39.5%, ברק סרי 10.1% אבי אמסלם 6% • מועמדותו של אמסלם בולטת במיוחד בשל היותו המתמודד החרדי הראשון של אשדוד לראשות העיר

הגאון רבי ראבן אלבז מקבל בחמימות את לסרי
הגאון רבי ראבן אלבז מקבל בחמימות את לסרי

סקר שנערך לאחרונה על ידי מנו גבע ומכון מדגם לקראת הבחירות בעיר אשדוד גילה כי ראש העיר המכהן, ד"ר יחיאל לסרי, מחזיק ביתרון משמעותי. לסרי, המכהן כראש העיר מאז 2008, גרף 39.5% מהקולות בסקר, אינדיקציה חזקה לפופולריות המתמשכת שלו בקרב תושבי העיר.

מי שמפגר אחרי לסרי הוא יועץ התקשורת ברק סרי, שהשיג 10.1% מהקולות. סרי רץ בתחילה בתמיכה לא רשמית של מפלגת ש"ס, אך עם הידלדלות התמיכה בו בסקרים, בחרו הספרדים לתמוך בממלא מקום ראש העיר אבי אמסלם. סרי מתמודד כעת כמועמד עצמאי.

במקום השלישי נמצאת הלן גלבר, עם 8.7% מהקולות. אחריה צמוד מועמד ש"ס לראשות העיר אבי אמסלם, שזוכה כעת בסקרים ל-6.1% בלבד. מועמדותו של אמסלם בולטת במיוחד בשל היותו המתמודד החרדי הראשון של אשדוד לראשות העיר.

בהמשך הרשימה נמצאים עו"ד אלי נכט (2.5%), אלי לחמני (2.3%), שמעון כצנלסון (1.8%) וחנוך דרך ארליך (0.9%).

הסקר בחן גם תרחישים היפותטיים ראש בראש בין לסרי ליריביו הקרובים ביותר. אם יתמודד מול הלן גלבר, לסרי יקבל 37.9% מהקולות, בעוד גלבר תשיג 32.8%. בעימות מול סרי, לסרי זכה ב-35.4% מהקולות, לעומת 21.6% של סרי. לבסוף, אם לסרי יתמודד מול אמסלם, הוא יזכה ב-34.2% מהקולות, ואמסלם יישאר עם 17.4%.

תוצאות הסקר מצביעות על יתרון ברור לראש העיר המכהן, ד"ר יחיאל לסרי, בבחירות הקרובות. עם זאת, ראוי לציין כי העדפות הבוחרים יכולות להשתנות ככל שמערכת הבחירות מתקדמת, ושום דבר אינו מובטח עד להצבעה הסופית.

למרות חוסר הוודאות, מעמדו החזק של לסרי בסקר מדגיש את הפוטנציאל שלו להבטיח קדנציה נוספת כראש עיריית אשדוד. הוא כבר נהנה מתמיכת מפלגת אגודת ישראל ודגל התורה, ומנהיגותו הנוכחית מעידה על כך שהצליח לשמור על אמון של חלק ניכר מאוכלוסיית העיר, בעוד דווקא בציבור החילוני בעיקר מהמגזר הרוסי רבים מפנים לו את הגב ובוחרים לתמוך במועמדים מתחרים.

בתוך כך, ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי הגיע ביום ראשון בערב לסליחות בישיבת אור החיים והתקבל בחמימות ע"י חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז. בטרם החלה הסליחות נשא הגר"ר אלבז דברים בהם שיבח את פועלו של לסרי וציין שבאשדוד יש קרוב לשש מאות בתי כנסת ואפילו בנמל אשדוד יש כמה בתי כנסת. בסיום דבריו איחל רה"י ללסרי שיאריך ימים על ממלכתו.

דבריו של הגר"ר אלבז הפתיעו רבים בשל העובדה שמועצת חכמי התורה פירסמה קול קורא לתמוך במועמדותו של מועמד ש"ס לראשות העיר אבי אמסלם.

השארת תגובה