אבירם דהרי יזכה בתמיכת הליכוד

מלבד דהרי וסוויסה, כמה מועמדים נוספים הצהירו על כוונתם להתמודד על ראשות העיר, בהם יקיר שינדלר, יגאל וינברגר ושי זולדן

קרית גת אבירם דהרי
קרית גת אבירם דהרי

העיר קריית גת הפכה השבוע למוקד משיכה עבור בכירי הליכוד וחבריה הבולטים, כאשר הפריימריז הפנימיים שנערכו בה סיפקו תובנות חיוניות על יחסי הכוחות בתוך המפלגה והכשירו את הקרקע לבחירות הקרובות לראשות העיר.

ביום שלישי שעבר יצאו מתפקדי הליכוד בקריית גת כדי לבחור את מועמדם לראשות העיר, ובחרו בין ראש העיר המכהן אבירם דהרי לבין כפיר סוויסה, המקורב לשר התרבות מיקי זוהר. בהתמודדות קשה שבה היו מעורבים בכירי הליכוד, ניצח דהרי את סוויסה, והבטיח את תמיכת המפלגה במרוץ הקרוב לראשות העיר.

בתחילה, ועדת ההיגוי העליונה של הליכוד בחרה באופן מפתיע שלא לתמוך בראש העיר המכהן, ובמקום זאת הטילה את כובד משקלה מאחורי סוויסה. עם זאת, בעקבות עתירה מוצלחת של דהרי לבית הדין המפלגתי, נערכו פריימריז כדי לקבוע מי מהמועמדים בעל השפעה רבה יותר בקרב מתפקדי העיר. התוצאות אישרו את מעמדו החזק של דהרי והעניקו לו את תמיכת המפלגה.

מלבד דהרי וסוויסה, כמה מועמדים נוספים הצהירו על כוונתם להתמודד על ראשות העיר, בהם יקיר שינדלר, יגאל וינברגר ושי זולדן. ב-2018 התמודדו שינדלר וזולדן, שניהם מזוהים עם הציבור החילוני ליברלי בעיר, בנפרד והובסו על ידי דהרי. הפעם, הם איחדו כוחות, כששינדלר מוביל את ההסתערות. וינברגר, המזדהה כמסורתי, מתמודד בראש סיעת יחד. סויסה, מקורבו של שר התרבות והספורט מיקי זוהר – גם הוא תושב קריית גת ודמות משפיעה בעיר – התפטר לאחרונה מתפקידו כמנכ"ל משרד התרבות והספורט כדי לקדם את שאיפותיו לזכות בראשות העיר.

הפריימריז בקריית גת הוכיחו את עצמם כאינדיקטור מכריע למצב העניינים הנוכחי במפלגת הליכוד, תוך הכשרת הקרקע למרוץ תחרותי ביותר לראשות העיר. כעת, כשראש העיר המכהן נהנה מגיבוי רשמי של המפלגה, נותר לראות כיצד יסתדרו המתמודדים האחרים בקמפיינים שלהם. לתוצאות הבחירות לראשות העיר עשויות להיות השלכות משמעותיות על הכיוון העתידי הן של העיר והן של מפלגת הליכוד. ככל שהמרוץ יתעצם, העיניים יהיו נשואות לקריית גת כדי לראות כיצד תתפתח הדרמה הפוליטית הזו.

השארת תגובה