נתניהו: גל טרור מוכוון וממומן על ידי איראן

על רקע הביקורת גם מימין: ראש הממשלה ושר הביטחון הגיעו לזירת הפיגוע בדרום הר חברון • מפקד פיקוד המרכז: "נרדוף את האויבים מחווארה ומחברון ונובא חשבון איתם ועם שולחיהם"

נתניהו וגלנט
נתניהו וגלנט

מפקד פיקוד מרכז אלוף יהודה פוקס קיים מסיבת עיתונאים, בעקבות הפיגוע הרצחני בדרום הר חברון בת שבע ניגרי הי”ד ונפצע קשה אריה גוטליב, ויומיים אחרי ששי סיילאס ניגרקר הי”ד בן ה-60 ובנו אביעד ניר הי”ד בן ה-28, תושבי אשדוד, נרצחו בפיגוע הירי בשבת בכפר חווארה.

“אנחנו נמצאים בגל טרור שלא ידענו כמותו מזה זמן רב”, אמר אלוף פוקס. “נרדוף את האויבים מחווארה ומחברון ונבוא חשבון איתם ועם שולחיהם”

הוא הוסיף: “נלמד מהאירועים האלה, נתחקר, נפיק לקחים, נשתפר ונעמוד במשימה הזו”.

פוקס פתח את ההצהרה: “כל גורמי הביטחון לא מוגבלים בלחימה בטרור ובהגנה על כל גבולות המדינה. אנחנו עושים ומנסים להתאים את האמצעים שלנו ואת המשאבים שלנו לאתגר הקיים. אף אחד לא מגביל אותי, לא מגביל אותנו, בפעולות שלנו. אנחנו עושים הערכות מצב איטיות, ומנסים למצוא מה הדרך הנכונה להתמודד”.

האלוף פוקס פנה אישית לתושבים ואמר: “אני אומר לתושבי יהודה ושומרון, כמו גם לתושבי ירושלים ותושבי תל אביב שהטרור היכה גם בהם, שאנחנו, אני בתור מפקד פיקוד מרכז וכל גורמי הביטחון, עשרות אלפי אנשים עומלים יום וליל כדי לעמוד במשימה – לתת ביטחון לתושבי מדינת ישראל. זו המשימה שלנו, זו האחריות שלנו. לא תמיד אנחנו מצליחים, מכל אירוע אנחנו לומדים ומנסים להיות טובים יותר”.

על  הביקורת המוטחת נגדו לאחרונה מטעם גורמים ביו”ש – אמר: “שום דבר אינו אישי. יחד איתי יש עשרות אלפי אנשים שעומלים להגן על תושבי מדינת ישראל. אנשים בסדיר, במילואים, כולנו לובשי מדים וכולנו עושים את המשימה שלנו. אני שליח ציבור 35 שנה, ואני אמשיך להיות שליח ציבור כל עוד אני חושב שאצליח לעמוד במשימה – לתת ביטחון לתושבי מדינת ישראל. לכולם. גם למי שלא אוהב”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט נשאו הצהרה לתקשורת בזירת הפיגוע שבו נרצחה בת שבע ניגרי הי”ד בהר חברון.

“אנחנו בעיצומה של מתקפת טרור שמעודדת, מוכוונת וממומנת על ידי איראן וגרורותיה”, אמר נתניהו בזירה.

נתניהו הוסיף: “אנו פועלים מסביב לשעון כדי להשיג את המרצחים. נשיג את המרצחים, עד היום השגנו את כולם ונשיג גם את אלה”.

על רקע המתקפות על מפקדים בכירים בצה”ל מצד גורמים בקואליציה ובהתיישבות ביו”ש – אמר נתניהו: “רוצה לתת גיבוי לכל הלוחמים והמפקדים בשטח שנלחמים ימים ולילות לשמור על הביטחון של המתיישבים ועל כולנו – כולנו חייבים לגבות אותם.

“צריך להבין שחלק ניכר מגל הטרור הזה מגיע מהכוונה חיצונית, אנחנו מפעילים אמצעים ונפעיל נוספים הן התקפיים והן ביטחוניים, כדי לבוא חשבון עם המרצחים וגם עם המשלחים שלהם מקרוב ומרחוק”.

שעושים ימים כלילות כדי להגן על המתיישבים”. גלנט הוסיף כי “נגיע אל המחבלים ונעשה פעולות נוספות שיבטיחו הביטחון של אזרחי ישראל וגביית המחיר ממי שאחראי על כך”.

שר הביטחון גלנט אמר: “צער עמוק פקד אותי עם היוודע דבר מותה של בת שבע נגרי, שנרצחה בפיגוע הירי הקשה בהר חברון. אני שולח את תנחומיי למשפחתה, ומאחל החלמה מהירה לפצוע בפיגוע. קיימתי לפני זמן קצר הערכת מצב על המצוד המתקיים אחר המחבלים, מחזק את ידי הכוחות הפועלים בשטח – נרדוף ונשיג את אויבינו”.

לדבריו, “השינוי המשמעותי ביותר בשטח קשור למימון ולאכוונה האיראנית. איראן מחפשת כל דרך כדי לפגוע באזרחי ישראל. אנחנו נגיע למחבלים ונעשה פעולות נוספות שיביאו לביטחון של אזרחי ישראל. כל האופציות על השולחן”.

ההצהרה של השניים מגיעה על רקע ביקורת נוקבת גם מצד ימין על מדיניות הממשלה.

השארת תגובה