קרית גת: שניים אוחזין בליכוד

אבירם דהרי
אבירם דהרי

הבחירות המקומיות בקריית גת הופכות אינטנסיביות יותר ויותר, כאשר ראש העיר הנוכחי אבירם דהרי והמועמד לראשות העיר כפיר סויסה מתחרים על תמיכת מפלגת הליכוד.

בצעד מפתיע החליטה ועדת ההיגוי של מפלגת הליכוד לתמוך בכפיר סויסה, לשעבר מנכ"ל משרד התרבות והספורט, כמועמדם במרוץ לראשות העיר. החלטה זו מנוגדת לפרוטוקול הרגיל של תמיכה בראש העיר המכהן.

ראש העיר, אבירם דהרי, שלא היה מוכן להשלים עם תוצאה זו, גייס את עזרתו של עורך דינו, גיא בוסי, כדי לעתור לבית הדין של הליכוד כדי להפוך את ההחלטה. בית הדין נעתר חלקית לבקשה, וקבע כי הפריימריז יתקיימו בתוך סניף הליכוד ביום שלישי (עם סגירת הגיליון). המנצח בבחירות יקבל את תמיכת המפלגה, גם אם יבחר לרוץ ברשימה עצמאית שאינה נושאת את האותיות מ.ח.ל.

בתוך כך, אגודת ישראל צפויה להודיע בימים הקרובים על החלטתה בסוגיית ראשות העיר. ראש העיר דהרי דאג לחיבור בין עוצמה יהודית וחסידי חב"ד, מה שהביא לתמיכה הפומבית שלהם בדהרי לראשות העיר.

קהילת חב"ד, הנחשבת לקבוצה החסידית המשפיעה בקריית גת עם כ-300 משפחות, התאחדה מאחורי דהרי. הם חתמו על הסכם עם עוצמה יהודית להקמת מפלגה משותפת כדי לחזק את סיכוייו של דהרי, בעוד חברי אגודת ישראל עדיין מתלבטים.

השארת תגובה