גם שס מתנערת מברק סרי

המכתב הראשון של מועצת חכמי התורה בנוגע לבחירות המקומיות ניתן ליו"ר ש"ס באשדוד אבי אמסלם שיתמודד על ראשות העיר מול יחיאל לסרי, ברק סרי ושאר המועמדים

אבי_אמסלם
אבי_אמסלם

הדרמה באשדוד הגיעה השבוע לשיא. לאחר שבש"ס ניסו להביא לתמיכה כלל חרדית במועמדותו של ברק סרי לראשות העיר ונכשלו עם ההכרזה של אגודת ישראל ולאחר מכן גם של דגל התורה על תמיכתם בראש העיר יחיאל לסרי, הוחלט בש"ס ללכת על כל הקופה.

השבוע פורסם מכתבם של חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס בגילוי דעת מיוחד בנושא ראשות העיר אשדוד: "בשל מצב חילולי השבת החמור בעיר והאפליה הקשה במוסדות החינוך ובבניית דירות לציבור החרדי – הרינו מטילים על הרב אברהם אמסלם להתמודד לראשות העיר אשדוד וקוראים לכלל תושבי העיר לתמוך בו".

במכתבם מותחים חברי המועצת ביקורת על רה"ע יחיאל לסרי. "דאבה נפשנו לשמוע כי בעיר ואם בישראל, נפרצו לחלוטין חומות קדושת השבת, ושבת המלכה הפכה למרמס בראש כל חוצות רח"ל, ובפרט בשנים האחרונות שרבו חילולי השבת. לא תהא כזאת בישראל".

מועצת החכמים מתייחסת אף לצרכי הציבור החרדי בעיר שאינו מקבל את שלו: "קיים מצב של אפליה קשה כנגד הציבור החרדי בכלל וציבור בני התורה הספרדים בפרט. ובכלל זה כאשר מוסדות החינוך נמצאים בתנאים קשים ובמבנים שאינם ראויים והילדים סובלים מכך סבל גדול. וכן אפליית צרכי הציבור החרדי בנושא הדיור, כשבהסכם הגג בעיר לא ניתנה דירה אחת לציבור החרדי".

לאור זאת, מכריעים חברי המועצת על תמיכה ביו"ר ש"ס בעיר הרב אברהם אמסלם לראשות העיר אשדוד: "והנה בכל השנים הללו ניצב על משמרתו יו"ר סיעת ש"ס באשדוד ומ"מ רה"ע הר"ר אברהם אמסלם, שעל אף כל הקשיים, פועל גדולות ונצורות למען התורה ולומדיה, ועושה ומעשה בכל כוחו ומרצו להגדיל תורה ולהאדירה… ונועצנו בדבר והחלטנו להטיל על רבי אברהם אמסלם את השליחות להתמודד לראשות עיריית אשדוד, כדי להרים קרנה של תורה".

את קריאתם חותמים חברי מועצת חכמי התורה: "ואנו קוראים בזאת לכל תושבי אשדוד, לבוא לעזרת ה' בגיבורים, ולתמוך ברבי אברהם אמסלם לראשות העירייה, וכל אחד יפעל בכל כוחו ובכל יכולתו להביא לבחירתו לראשות העירייה, וישכנע את כל קרוביו ומכריו להצביע עבורו. ולא יתפתו לשמועות שווא".

השארת תגובה