השר מיקי וזהר מבקש את תמיכת החרדים

השר מיקי זוהר, תושב קרית גת מריץ את כפיר סוויסה ששימש עד לא מכבר מנכ"ל משרדו ופרש כדי להתמודד על ראשות העיר • אבל נציג חב"ד, זלמן העכט שפרש משס"ג, חתם על הקמת מפלגה חדשה עם 'עוצמה יהודית' והכריז על תמיכה ברה"ע המכהן אבירם דהרי • השר זוהר מקווה לקבל את תמיכת האדמו"ר מקרעטשניף קרית גת ונציגי גור, בעלזא וסלונים וכן את תמיכת ש"ס

העכט ונציג עוצמה יהודית עם השר בן גביר
העכט ונציג עוצמה יהודית עם השר בן גביר

אבירם דהרי מכהן כבר 20 שנה בראשות העיר קרית גת. הפעם ימצא מולו שורת מתמודדים. סקר שערך מכון 'סמית' בקרב תושבי העיר מגלה שדהרי מקבל כעת רק 28% תמיכה, בעוד כפיר סוויסה מקבל 12%, יקיר שינדלר ושי זולדן 11% כל אחד ויגאל ויינברגר זוכה לשישה אחוזי תמיכה בלבד. ההערכה היא שאם תמונת המצב בעיר תישאר כפי שהיא כעת, יתקיים סיבוב שני בין דהרי לסוויסה.

בימים האחרונים נרשמה דרמה בעיר של ממש. בעוד בבחירות 2018 כלל הציבור החרדי בעיר התמודד ברשימת שס"ג שהפתיעה וקיבלה 4 מנדטים, בבחירות הקרובות הקולות צפויים להתפצל. זלמן העכט, נציג חב"ד במועצת העיר ומחזיק תיק הרווחה והבריאות חתם על ריצה משותפת עם 'עוצמה יהודית'. לדבריו: "לחסידות חב"ד בקרית גת יש 2 כוללים, 3 ישיבות, 20 גני ילדים, 7 מעונות יום ו-5 בתי ספר שמונים סה"כ אלפי תלמידים. חב"ד נחשבת לגוף דומיננטי מאוד בעיר ולכן הביאה לבדה כשני מנדטים". להערכת הכט, החיבור עם עוצמה יהודית צפוי להניב למפלגה החדשה כ-5,000 קולות מקרב תושבי העיר. העכט, יחד עם נציג עוצמה יהודית חתמו על הסכם לריצה משותפת בלשכתו של השר איתמר בן גביר. במעמד החתימה הצהירו השניים על תמיכה במועמדותו של אבירם דהרי. גם בקרב הציונות הדתית מתכוונים לתמוך בדהרי לאחר שכלל רבני הציונות הדתית בעיר חתמו על מכתב תמיכה בדהרי.

מי שיכול לצאת מתוסכל מהתמיכה הגוברת בדהרי הוא תושב העיר השר מיקי זוהר, שהמועמד מטעמו כפיר סוויסה ששימש כמנכ"ל משרדו ופרש לא מכבר כדי להתמודד על ראשות העיר, לא מצליח להתרומם בסקרים. הביקורת בליכוד על השר זוהר על כך שלא הצליח להביא אפילו את תמיכת חסידות חב"ד בעיר.

יחד עם זאת, השר זוהר מנסה להשיג את תמיכתו של האדמו"ר מקרעטשניף קרית גת ושל יתר החצרות החסידויות בעיר – גור, בעלזא וסלונים. גם על תמיכת ש"ס השר מיקי זוהר לא מוותר. בימים הקרובים צפויים במפלגות החרדיות להכריע במי יתמכו לראשות העיר.

השארת תגובה