מפכ"ל המשטרה בקבר יוסף: "למען אחדות עם ישראל שתהיה לנו הצלחה"

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי ביקר, לראשונה בתולדות המדינה בקבר יוסף, יחד עם אלפי בני אדם בראשם רב השומרון הרב לבנון וראש מועצת שומרון יוסי דגן. הרב לבנון קרא תפילה לשלום השוטרים, החיילים וכוחות הבטחון ויוסי דגן הצהיר: "ברוחו של יוסף הצדיק נוסיף אחדות בישראל"

WhatsApp Image 2023-07-20 at 02.29.35
WhatsApp Image 2023-07-20 at 02.29.35

ביקור היסטורי ראשון של מפכ"ל המשטרה בקבר יוסף.

אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף שבשומרון לקראת פתיחת 9 ימי האבלות של תשעה באב, ובמקום הכניסה שהייתה צריכה להתקיים לרגל ההילולה של יוסף הצדיק ונדחתה בשל מבצע 'בית וגן' בגנין.

הכניסה שהיא הגדולה ביותר למקום בחצי השנה האחרונה,  התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי חיילי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

בין הנכנסים למקום היו: מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי ראש מועצת שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש מטה השר לבטחון פנים עו"ד חנמאל דורפמן, מפקד מחוז ש"י ניצב עוזי לוי , מפקד מחוז ש"י של כיבוי והצלה טפס"ר שיקו בן דב,  מפקד תחנת כיבוי והצלה שומרון סגן טפס"ר אבישי שפיר, הרב מרדכי גרוס גאב"ד חניכי הישיבות, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו ומפקד אוגדת איו"ש תת אלוף אבי בלוט.

רב השומרון הרב אליקים לבנון קרא במקום תפילה יחד עם מפכ"ל המשטרה וראש מועצת שומרון לשלום שוטרי משטרת ישראל, חיילי צה"ל ואנשי כוחות הבטחון וכל הנוכחים קראו בהתרגשות אמן. הרב לבנון אמר לאחר התפילה: "אנחנו היום זקוקים לחבר את כל הפלגים בעם ישראל, לעקור את השנאה ולהרגיש שאתה אחד ושמך אחד ומי כעמך ישראל גוי אחד בארץ".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הודה למפכ"ל המשטרה ולכוחות הבטחון על פעילותם לבטחון ישראל ואמר כי ברוחו של יוסף הצדיק נוסיף אחדות בעם ישראל:

"אנחנו מגיעים לקבר יוסף, למקום הקדוש הזה, בהתרגשות גדולה, זוכים להתחבר לשורשים הכי עמוקים שלנו, מכבד אותנו כאן מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי שהוא וותיק במאבקים על בטחון עם ישראל, ההתיישבות בשומרון מצדיעה לך ומודה לך ובאמצעותך לכל השוטרים, לכל חיילי מג"ב, לחיילי צה"ל וכל מערכת הבטחון, אנחנו שואבים מיוסף הצדיק שהיה המשביר והמאחד לכל עם ישראל, שואבים אחדות. גם הדרך לכאן וגם גל הטרור שמכה בנו, נותנת לנו פרופורציות, אנחנו עם אחד, ומכוחו של יוסף הצדיק שהיה המאחד והמשביר, נתאחד יחד, לעם אחד ונבנה את ארצנו, תודה לך, על מסירות הנפש שלך ושל פקודיך, למען תושבי השומרון ומכאן למען בטחון כל תושבי מדינת ישראל"

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי התרגש וסיכם: "למען אחדות עם ישראל, למען בטחון עם ישראל, שיהיה לנו רק בריאות והצלחה ביום הקדוש הזה".

השארת תגובה