אגו"י הכריעה: אשדוד של לסרי

אחרי שבש"ס קיוו לקבל את תמיכת אגודת ישראל ודגל התורה במועמדותו של ברק סרי, הודיע השרים גולדקנופף ופרוש: תומכים ברה"ע המכהן יחיאל לסרי • ברק סרי מקווה להציג בימים הקרובים את תמיכת ש"ס ודגל התורה

יחיאל לסרי ויחיאל ויינגרטן צילום פבל
יחיאל לסרי ויחיאל ויינגרטן צילום פבל

המרוץ לראשות העיר אשדוד מתחמם: ראש העיר המכהן ד"ר יחיאל לסרי, קיבל חיזוק מראשי אגודת ישראל. לאחר שבמשך שבועות ארוכים נפוצו שמועות על 'דיל' אפשרי בין אגודת ישראל לש"ס שבמסגרתו אגו"י באשדוד תתמוך במועמדתו של ברק סרי בתמורה לתמיכת ש"ס במועמדי אגו"י בערים אחרות, הודיעו בסוף השבוע האחרון שני שרי אגו"י – שר השיכון יצחק גולדקנופף והשר לענייני ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש על תמיכה רשמית בד"ר יחיאל לסרי.

בהודעה רשמית שיצאה מטעם אגו"י נכתב כי הסיעה על כל חלקיה תתמוך בד"ר יחיאל לסרי לראשות העיר. "אנו בטוחים כי בסייעתא דשמיא ובכוחות משותפים נצליח במשימתנו למען טובת העיר ותושביה". למחרת, פורסם ההסכם בשני היומונים של אגדות ישראל – המודיע והמבשר.

עבור ש"ס זו מכה קשה בסיכוייו של ברק סרי להיבחר לראשות העיר. אמנם באופן רשמי ש"ס טרם הכריזה על תמיכה במועמדתו של סרי, אך בשל העבודה המשותפת רבת השנים וקרבתו ליו"ר המפלגה אריה דרעי, היה ברור לכולם שסרי קיבל את ברכת הדרך מדרעי.

לפני מס' שבועות התקיימה שמחת הבר מצווה לנכדו של יו"ר שס אריה דרעי, בן לבנו יענקי. האירוע התקיים באולמי 'האצולה' באשדוד, על אף שגם אבי הבן וגם הסבא כידוע אינם מתגוררים באשדוד. המטרה הייתה לעורר את השטח האשדודי. לא היה צריך להיות חד עין כדי להבחין שגם רה"ע יחיאל לסי וגם המועמד לראשות העיר ברק סרי הקפידו לפקוד את האירוע. כל צמרת ש"ס הארמית והמקומית הפגינו נוכחות באירוע המתוקשר. למשך דקות ארוכות תפסה את העין נוכחותם של צמרת חסידות גור בשולחן המזרח – בנו של כ"ק מרן האדמו"ר מגור, השר גולדקנופף, חנוך זייברט ומוטי בבצ'יק. היו שראו בכך איתות לדיל מתקרב בין חסידות גור לש"ס. ביום חמישי האחרון תקוותם של ראשי ש"ס לדיל אפשרי נגוזה. זו הסיבה ששעות לאחמ"כ הכריז דרעי על מועמדתו של בוסו לראשות העיר בני ברק.

כעת, עיקר מאמציו של סרי מופנים לעבור הציבור הליטאי בעיר בתקווה לקבל את תמיכתם. פיצול קולות הציבור החרדי עשוי להיטיב עם סרי שזוכה לתמיכה לא מעטה גם בקרב הציבור הכללי. תמיכה של ש"ס ודגל התורה פותחת מאבק ראש בראש בין ד"ר לסרי לברק סרי. המאבק על קולו של הציבור החרדי באשדוד טרם הוכרע. אחרי שלסרי השיג את תמיכת אגו"י, ברק סרי מקווה להציג בימים הקרובים את תמיכת ש"ס ודגל התורה.

 

יו"ר אגו"י באשדוד יחיאל וינגרטן עם רה"ע יחיאל לסרי

השארת תגובה