ביידן מתייחס לישראל גרוע מלאיראן

במאמר מערכת של ה'וול סטריט ג'ורנל', כותבים העורכים כי היחס שמקבל נתניהו מביידן גרוע יותר מהיחס שמקבלים האייתולות באיראן • "ישראלים צריכים להתווכח בנושא הרפורמה המשפטית בלי הפרשנות של ביידן", נכתב במאמר המערכת

ביידן ונתניהו צילם עמוס בן גרשום לעמ
ביידן ונתניהו צילם עמוס בן גרשום לעמ

אחרי שמאמרו של תומס פרידמן עורר הדים בארה"ב ובישראל, מסתבר שחלק מהעיתונות האמריקאית מביעה ביקורת חריפה על נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. במאמר מערכת חריף שפירסם עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" נכתב: "מדוע הנשיא ביידן יוצא מגדרו כדי לסנן, לבקר את ממשלת ישראל? לפחות מבחינה רטורית, הנשיא והממשל שלו מתייחסים לראש הממשלה בנימין נתניהו ולקואליציית השלטון שלו גרוע יותר מאשר מול המולות השולטים באיראן".

עוד נכתב במאמר: "ביידן סירב שוב השבוע באופן פומבי להזמין את נתניהו לבית הלבן, והזכיר את שותפיו הקואליציוניים הנבחרים של ראש הממשלה. טום נידס השגריר העוזב של ביידן בישראל, אומר כי ארה"ב חייבת לדבר כדי למנוע מישראל "לרדת מהפסים". כל דבר עושה כותרות בישראל".

העיתון המשיך ותקף: "האם הרפורמות של ישראל ירסנו את סמכויותיו החריגות של בית המשפט העליון שלה, בהיעדר חוקה, או יטו את האיזון רחוק מדי לעבר עליונות פרלמנטרית בסגנון בריטי? ישראלים צריכים להתווכח בנושא בלי הפרשנות של ביידן".

כותבי המאמר תקפו את נשיא ארה"ב וטענו כי "בזמן שביידן מערער את ממשלת נתניהו, חמאס ונציגי איראן אחרים צוברים כוח בגדה המערבית, ומפעילים חזית נוספת נגד ישראל. גל הטרור החדש נגד אזרחים יהודים יעצור את המטרה הפלסטינית אך יקדם את זו של איראן".

בסיום המאמר נכתב: "הכי מאכזב היה הכישלון באי התקדמות עם הסכמי אברהם בתיווך טראמפ. העוינות הגלויה של ביידן דחפה את הסעודים לחתום הסכם בתיווך סיני עם איראן, במקום נורמליזציה עם ישראל. בעוד טהראן מסלימה את 'מלחמות הפרוקסי' שלה ומצמצמת את דרישות הגרעין האמריקאיות, ביידן מבצע תקיפות דיפלומטיות נגד ערב הסעודית וישראל".

 

השארת תגובה