אשדוד: אין הכרזות על מועמד מוסכם

החשש: אי הגעה להסכמה במפלגות החרדיות על מועמד מוסכם • המשמעות: איבוד קולות, הפסד בבחירות, ואיבוד השפעת המפלגות החרדיות על העיר

ברק סרי ואביו אבינועם
ברק סרי ואביו אבינועם

בעוד ראש עריית אשדוד המכהן, יחיאל לסרי, נערך למערכת בחירות נוספת לראשות העיר, הצטרף אל המרוץ שחקן חדש – ברק סרי. תושב אשדוד בעצמו, מקורבו ויועצו לשעבר של אריה דרעי. סרי שימש כיועץ ללא מעט פוליטיקאים בינהם שר החקלאות אבי דיכטר, שר האנרגיה והתשתיות ישראל כ"ץ, רוה"מ לשעבר אהוד ברק ועוד. סרי מתראיין רבות כפרשן פוליטי בתקשורת הכללית. בנוסף לכך, יש לסרי זיקה לעיריית אשדוד. אביו, אבינועם סרי כיהן כעשור בתפקיד סגן ראש העיר.

למרות המקורבות והחברות רבת השנים, של ברק סרי עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, ולמרות  שאין – ספק שבש"ס היו שמחים לראות את סרי כובש את ראשות העיר, בש"ס עדיין נמנעים מלהעניק את תמיכתם באופן פומבי בסרי או בכל במועמד אחר. ע"פ גורמים במפלגה, הודעת תמיכה בסרי תבוא בקרוב, כאשר מאחורי הקלעים נעשים ניסיונות לגייס את תמיכתם של אגודת ישראל, דגל התורה והציונות הדתית במועמדתו של סרי, לפני הצהרת התמיכה הרשמית.

יתכן והעובדה של אי – תמיכה רשמית בסרי נובעת מהעובדה שבש"ס, עוד מעריכים וסוקרים את הסיכוי של כלל המועמדים, בניסיון להבין למי יש את מירב הסיכויים לכבוש את הכתר.

באגודת ישראל, טרם פורסמה החלטה במי לתמוך ומצהירים, שכרגע אינם תומכים בשום מתמודד. למרות התבטאותו של  סגן ראש העיר נציג 'אגודת ישראל' וחסידות גור בעיר, כי הוא תומך בראש העיר המכהן ד"ר לסרי, בחסידות מיהרו לתקן ולהסביר שלעת עתה, המפלגה אינה תומכת באופן רשמי, בשום מועמד.

לעומת זאת, בקהילת 'הפלג הירושלמי', נוטים להעניק את תמיכתם בראש העיר המכהן לסרי. לדבריהם: ראש העיר דואג לתקציבים ולהקצאות לחרדים, וכן שומר עימם על קשרי קהילה מצוינים".

כאמור, ברק סרי שהודיע בכנס השקה, שנערך באשדוד בהשתתפות עשרות רבות של פעילים, על כניסתו למרוץ, חשף כי התלבט רבות לפני שהגיע לידי החלטה: "התלבטתי במשך חודשים האם להתמודד לראשות העיר. הפניות אלי היו רבות ומכל המגזרים באשדוד. ההתלבטות הייתה כי הצלחתי מאד בשוק הפרטי בכל ההיבטים. גם בתקשורת הארצית התפתחתי, קיבלתי הגשת תכנית. לאחר לבטים רבים החלטתי להשאיר את החיים הטובים בצד ולהתמודד על ראשות העיר. אשדוד חשובה לי מאד. ילדי גרים בה, נכדיי ואבי אבינועם".

עוד אמר סרי: "אשדוד מדשדשת בשנים האחרונות. אשדוד רוצה שינוי. לא צריך לעשות סקר ומחקר מעמיק, כדי לדעת שאשדוד רוצה שינוי. גם אתם שומעים את זה בכל מקום. אשדוד רוצה שינוי בכל הקשור לפקקים, אשדוד רוצה שינוי כי הצעירים עוזבים אותה. אשדוד רוצה שינוי בחינוך, אשדוד רוצה שינוי בכל הקשור לפתרונות דיור, אשדוד רוצה שינוי בדברים רבים נוספים. יחיאל לסרי בחור טוב, אבל הוא עייף מאד, שחוק מאד ומה שהוא לא עשה בשלוש קדנציות, הוא כבר לא יעשה לעולם".

השארת תגובה