עידו עוז מחברת חכם משכנתאות מסביר: למה כדאי להתייעץ עם מומחים לפני לקיחת משכנתא?

תמונה: pixabay
תמונה: pixabay

עידו עוז מחברת חכם משכנתאות מסביר שתהליך לקיחת משכנתא אינו תהליך פשוט, והוא כולל הרבה מונחים שצריכים להכיר וללמוד עליהם כמו מסלולי ריבית, ריבית משתנה או קבועה, תמהיל משכנתא, נקודות יציאה ועוד. כדי לא ללכת לאיבוד ולדעת בדיוק למה לצפות ואיך לקחת את המשכנתא המשתלמת ביותר, כדאי להתייעץ עם מומחים – ובמאמר שלפניכם תוכלו להבין בדיוק למה זהו הפתרון הטוב ביותר.

מהו ייעוץ משכנתאות, ומיהו קהל היעד של השירות הזה?

ייעוץ משכנתאות הוא שירות המתאים לכל מי שצריך או רוצה לקחת משכנתא ומעוניין לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר ולדעת בדיוק מה עומד לפניו וכיצד צריך להתנהל בנושא. עידו עוז מציין שפונים אליו אנשים רבים המעוניינים בלקיחת משכנתא לרכישת דירה או מכונית, וגם אנשים שכבר יש להם משכנתא אך מעוניינים לבדוק אם יש להם אפשרות לשפר את תנאיה. אנשים רבים לוקחים משכנתא, שהיא בעצם הלוואה ארוכת טווח, לכל מיני מטרות – והחכמים שבהם פונים לייעוץ משכנתאות כדי לדעת שהם מקבלים את העסקה הטובה ביותר.

בתהליך הייעוץ בנושא לקיחת משכנתא, היועץ יעשה בשבילכם הכול עד לרגע החתימה. עידו עוז מסביר שהבנק שאתם נמצאים בו הוא לא בהכרח הגוף המשתלם ביותר לקחת ממנו משכנתא, ושהיועץ יבדוק בשבילכם מהם התנאים של כל הגופים המציעים משכנתא כדי שתוכלו להשוות ביניהם ולראות איזו הצעה משתלמת יותר.

היתרונות של ייעוץ משכנתאות אצל אנשי המקצוע

אנשים שאינם בטוחים כיצד לקחת משכנתא, וגם מי שכבר יודעים אך רוצים לוודא שהם מקבלים עסקה טובה, משתמשים בשירותי ייעוץ משכנתאות כדי להבטיח תהליך נוח ונטול דאגות:

משווים בשבילכם את התנאים

אחד התפקידים של היועץ הוא לאסוף בשבילכם ובשמכם הצעות מכל גוף מלווה. ההצעות כמובן משתנות בהתאם למצב הכלכלי שלכם, אך היועץ לא יחליט בשבילכם אצל מי לקחת משכנתא אלא רק יציג לפניכם את כל האפשרויות הקיימות.

ליווי אובייקטיבי המותאם לצרכים שלכם

יועצי המשכנתאות מלווים אנשים רבים בדרך ללקיחת משכנתא, והם יהיו שם בשבילכם לאורך כל הדרך ויסבירו לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת. עידו עוז ממליץ לפנות ליועצים מחברת משכנתאות, משום שהם יועצים שאינם מייצגים גוף מלווה כלשהו כמו בנק ולכן הם אובייקטיביים יותר. אין להם אינטרס נסתר להשיג עסקה משתלמת לצד השני, והם מחויבים להשיג לכם את התנאים הטובים ביותר ללקיחת ההלוואה ארוכת הטווח.

שיפור תנאי ההחזר

עידו עוז מסביר שכדי לוודא שאתם מקבלים את ההצעות הטובות ביותר, היועץ יסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על תנאי ההחזר, ויפעל לשיפור התנאים בכל חוזה שמציעים לכם. בעזרת היועץ תלמדו מהם מסלולי הריביות ומהו תמהיל משכנתא, ויחד תבחרו את השילוב המתאים למצב הכלכלי שלכם, תשפרו את תנאי ההחזר ובשורה התחתונה – תשלמו פחות.

ייצוג מול הבנקים

היועץ יכול, בהסכמה שלכם, להתמקח מול הגופים בשמכם כדי לשפר את תנאי ההצעה של כל אחד מהם. היועץ ילווה אתכם בתהליך הבירוקרטי מול הבנקים ויעזור לכם למלא את כל הטפסים הנדרשים ולוודא שאתם מקבלים הצעות משתלמות.

סיכום

עידו עוז, מומחה לייעוץ משכנתאות מחברת חכם משכנתאות, ממליץ להיעזר בשירות של יועצים אובייקטיביים כדי שתוכלו להבין לעומק את תהליך לקיחת המשכנתא ואת הבירוקרטיה הכרוכה בו, לקבל את ההצעות המשתלמות ביותר מכל הגופים הרלוונטיים ולהתמקח בחוכמה על התנאים. מי שרוצה חוזה משכנתא משתלם המתאים למצב הכלכלי שלו נעזר בשירות של יועץ משכנתאות מקצועי.

השארת תגובה