עמותת לתת תקווה: הכירו את הארגון שמעניק לילדים חולים סיבה לחייך

עמותת לתת תקווה: הכירו את הארגון שמעניק לילדים חולים סיבה לחייך
עמותת לתת תקווה: הכירו את הארגון שמעניק לילדים חולים סיבה לחייך

לצערנו, המחלות הקשות שאנחנו מכירים מתפרצות גם אצל ילדים, ובבתי החולים קיימות מחלקות ילדים המטפלות בחולי סרטן, מחלות כרוניות ועוד מצבים לא נעימים המעמיסים גם על הנפש של הילדים. עמותת לתת תקווה שמה לעצמה מטרה לעזור לילדים האלו ולמשפחותיהם בכל דרך אפשרית. הינה ההזדמנות שלכם להכיר עמותה מיוחדת שהפעילות שלה מרגשת במיוחד.

כל מה שאתם צריכים לדעת על עמותת לתת תקווה

עמותת לתת תקווה היא חברה שנוסדה בשנת 2002 כדי לספק תמיכה נפשית, כלכלית ולימודית לילדים החולים במחלות הקשות ולמשפחותיהם בזמנים הקשים שהם עוברים. כל ילד הוא עולם ומלואו, ואי אפשר להישאר אדישים לילדים החולים במחלת הסרטן או במחלות קשות אחרות, ששגרת החיים שלהם הפכה להיות ביקורים תכופים ואף אשפוזים בבית החולים. מסיבה זו בדיוק הוקמה העמותה, והמתנדבים שלה בכל רחבי הארץ דואגים לשמח את הילדים החולים ולספק תמיכה להם ולמשפחות.

גם אתם יכולים לתרום לפעילות עמותת לתת תקווה בעזרת תרומה כספית חד פעמית או בהוראת קבע, והתנדבות בעמותה כדי לעזור לכל הילדים ולמשפחותיהם ולהשתתף בנתינה המרגשת של העמותה.

פועלה של עמותת לתת תקווה

עמותת לתת תקווה פועלת בכמה מישורים כדי לדאוג לרווחתם של הילדים והמשפחות:

  • סיוע נפשי וכלכלי – התמודדות עם המחלות יכולה להיות נטל כלכלי די כבד על המשפחות, וכדי לעזור להם העמותה מספקת סיוע כלכלי מיידי, עוזרת לממן טיפולים וגם עוזרת להורים למצוא עבודות שיאפשרו להם להכניס כסף וגם לבלות עם ילדיהם זמן איכות חשוב. עמותת לתת תקווה גם מספקת ליווי נפשי לכל המשפחה בימים הקשים ומשגיחה על הילדים בזמן האשפוז בזמן שההורים אינם יכולים להיות שם בעצמם.
  • ימי כיף ונופש הבראה לילדים ולמשפחותיהם – עמותת לתת תקווה יודעת שחשוב מאוד לשבור את השגרה של הטיפולים והאשפוזים, העלולה להיות די מדכאת, והיא מעניקה לילדים ולמשפחותיהם חופשות ונופש במגוון מקומות בארץ. במהלך החופשות כולם זוכים להתאוורר מהשגרה, ליהנות משלל פעילויות כיפיות ומכמה ימים של רוגע והנאה צרופים.
  • הגשמת משאלות – עמותת לתת תקווה מגשימה את המשאלות של הילדים החולים – היא מארגנת מפגשים שלהם עם המפורסמים האהובים עליהם, מעניקה להם מתנות שהם חולמים עליהן כמו מחשב נייד או משקפי מציאות מדומה ועוד.
  • השלמת לימודים חווייתית – הילדים החולים ואחיהם עלולים לצבור פערים בלימודים בשל המצב, ולכן העמותה דואגת להם להשלמת החומר הלימוד בצורה חווייתית ומהנה ככל האפשר. העמותה פועלת ליצירת מרחבי לימוד נוחים ומשוכללים בבתי החולים, ומספקת לילדים מחשבים ניידים וציוד נוח ללמידה מכל מקום.
  • עידוד הילדים בבתי החולים – המתנדבים של העמותה מבקרים את כל מחלקות הילדים בבתי החולים בארץ ומעודדים את הילדים המאושפזים שם באמצעות משחקים והופעות. עצם הנוכחות שלהם בבתי החולים מחזקת את הילדים ונותנת להם כוח וחוסן נפשי להמשיך להתמודד עם המצב.
  • תמיכה בצוותי הרפואה – עמותת לתת תקווה תומכת גם בצוותי הרפואה המתמודדים מדי יום עם מקרים לא פשוטים, ומספקת גם להם ערבי העשרה ואירועי הצדעה למענם, ודואגים שלא יסבלו משחיקה מקצועית בשל עבודת הקודש הקשה שהם עושים מדי יום.

סיכום

עמותת לתת תקווה היא עמותה שכבר יותר מ-20 שנים פועלת למען הגשמת חלומותיהם של ילדים החולים במחלות קשות, ומתן סיוע כלכלי ונפשי להם ולמשפחותיהם בזמנים הקשים. העמותה דואגת לרווחה הכלכלית והנפשית של הילדים והמשפחות, מספקת להם סיוע כספי מיידי או במימון הטיפולים, ודואגת שהילדים במשפחה יוכלו להשלים את לימודיהם גם אם הם לא נמצאים בבית הספר.

השארת תגובה