בית מקדש מעט: 'בית מתתיהו' מתחדשת

מעמד הנחת אבן הפינה למבנה ישיבת בית מתתיהו בבני ברק בראשות ראש הישיבה הגאון הרב ברוך ויסבקר שליט"א בהשתתפות גדולי ישראל שליט"א

מעמד לכבודה של תורה, נערך ביום ראשון ר"ח אלול, בהנחת אבן הפינה למבנה הישיבה החדש, אשר בנייתו החלה בימים אלו ממש, מבנה זה אמור להשתלב עם מבנה הישיבה הקיים, ולתת את המענה הדרוש לצרכי הישיבה והתלמידים.

לאור גידול הישיבה, החלו כבר לפני כשלוש שנים, בהיערכות להרחבת מבנה הישיבה, במסגרת היערכות זו נענו בוגרי הישיבה לקריאתו של ראש הישיבה וחבר מועצגה"ת הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט"א, ופתחו במערכה לגיוס המונים למען הישיבה, מערכה שזכתה להיענות יוצאת דופן וחסרת תקדים בכל שדרות הציבור היהודי בארץ ובעולם, כאשר מס' המשתתפים מגיע לכשלושים אלף איש, אשר לקחו חלק בהצלחת הפרויקט.

ומאז ועד עתה, עמלו רבות כל הנוגעים בדבר, למען קידום תוכניות הבניה, למען אישור אותם התוכניות ברשויות הרלוונטיות, ולמען הכנת מבנים חלופיים שישמשו את תלמידי הישיבה במהלך עבודות הבניה, כאשר בס"ד מופלאה הפך החזון למציאות, ובחודשים האחרונים החלו כבר עבודות החפירה הדיפון והיסודות.

לאור זאת, ביקש ראש הישיבה הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט"א, לשתף את כלל הציבור בהודאה להקב"ה, וערוך מעמד הנחת אבן הפינה מתוך הודאה על העבר ובקשה על העתיד.

המעמד החל כאשר לאחר שיעור הפתיחה לזמן אלול, שמסר ראש הישיבה בהיכל הישיבה, ירדו המוני בני הישיבה בראשות ראשה הישיבה ורבניה לאתר הבניה שברחבה הסמוכה, כשהם מקבלים בהתרגשות עצומה בשירה וריקודים את פני גדולי ישראל שליט"א, אשר באו להשתתף גם הם בשמחה העצומה – שמחה של מצווה, כשבראשם רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, מרן הגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א, מרן הגאון רבי דוב לנדו שליט"א, והגאון רבי משה הלל הירש שליט"א. 

במהלך המעמד נשא דברים רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א בשבח הישיבה, ואמר: "בית גדול" זה בית שמגדלים בו תורה ותפילה וכעת בונים במקום קדוש שהיה דירתו של מרנא החזו"א ומרן הסטיפלער זצוק"ל בית שיגדלו בו תורה ותפילה ודאי שהוא יהיה בית גדול, מרן ראש הישיבה הוסיף מהזוהר שכשהתורה היא יחד עם יראה היא תורה שלימה יותר וכעת זמן אלול זה הזמן להוסיף יראה, בסוף דבריו בירך רשכבה"ג את כלל רבני הישיבה שיזכו להשפיע על התלמידים תורה ויראת שמיים.

כן נשא דברים, מרן הגרב"ד פוברסקי שליט"א אשר ציין את מסירותו הרבה של ראש הישיבה שליט"א, והזכיר את דברי מרן הרב מפוניבז' זצוק"ל, אשר בהנחת אבן הפינה לישיבת פוניבז', זעק מנהמת ליבו כי הזורעים בדמעה הם אלו שברינה יקצורו, כי כשהזריעה היא מתוך דמעה ותפלה ותקווה לקב"ה, אזי זוכים בסיעת"ד ל'ברינה יקצורו', וברך שהבית שנבנה יהי' בית גדול לתפארת ישראל בית מלא תורה.

במרכז המעמד נשא דברים ראש הישיבה וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט"א, אשר גולל את הקמת הישיבה מתחילתה, ואת חזונו של מרן ה"קהילות יעקב", אשר כבר בעת פתיחת הישיבה, בירך בבחינת חכם שעדיף מנביא, שבעתיד עוד יצטרכו לבנות ולהרחיב את בניין הישיבה.

כן ציין ראש הישיבה שליט"א, שמכיון שמרן ה"קהילות יעקב" היה גר בבניין בו ממוקמת הישיבה כיום, ואילו מרנא החזו"א זצוק"ל, היה גר במקום שבו בונים בסיעת"ד את אגף הישיבה החדש, הרי שכ"כ הרבה זכויות ספונים בבניין אחד שזכה להכיל את מקום משכנם של קדושים.
עוד הביא שאלה מהרב מפוניבז' מדוע בבנות ישראל שחולות בכרמים מבקשות המכוערות ע"מ שתעטרנו בזהובים, והרי אפילו היפות והמיוחסות לא מבקשות מאומה, וביאר שדווקא היפות והמיוחסות שיש לבעליהם סיבה לחשוק בהם, אינם זקוקות לבקש דבר, אך המכוערות מבקשות תעטרונו בזהובים בכדי שנתנאה בעינכם, כך היום גם אם אנחנו בירידת הדורות גדולה מאוד והגענו ממש לסף התהום, אנחנו מבקשים מבורא עולם תעטרנו בזהובים קח אותנו וחזור להיות הבעלים שלנו.

לסיום נשא דברים משגיח הישיבה הגאון הצדיק רבי שלמה ברויאר שליט"א, אשר קרא בדבריו לכלל הציבור להתאחד בלב אחד, ולזעוק לשמים למען רפואתו השלימה ובריאותו האיתנה של ראש הישיבה שליט"א, אשר משפיע על הישיבה מתורתו ותפילתו, ושנזכה לחנוך את הבניין המושלם בקרוב, כשלאחמ"כ נאמרו פרקי תהילים בשילוב תפילה למען הצלחת הבניה, כשלפני התיבה עובר הגאון רבי ישראל מאיר מן שליט"א מרבני הישיבה.

בשלב זה פצחו כל קהל המשתתפים בשירה וזמרה, כאשר גדולי ישראל שליט"א ורבני הישיבה יוצקים בידיהם, את אחד מיסודות הבניין, כשבמקביל חתמו בכתב ידם על מגילת היסוד בה נכתב "עדה האבן הזאת לרצון ולמסירות שגילו העושים והמעשים כדי לכונן את בנין הישיבה הזאת, ויבואו על הברכה נדיבי עם בכל אתר ואתר עליהם ייאמר והמשכילים יזהירו כזוהר הרקיע ומצדיקי הרבים ככוכבים לעולם ועד, ויזכו לרוב טוב הצפון לתומכי תורה ולמחזיקים בעץ החיים.

בורא עולם בקנין ישלים זה הבנין ויהא זה בנין פאר לתורה וליראה ובקרוב יזכנו ה' לראות בבנין בית הבחירה היכל על מכונו ובביאת משיח צדקנו במהרה בימינו."

בסיום המעמד המרומם העלה המנחה הרב אברהם בינדר שליט"א מבוגרי הישיבה, את עבודתם המסורה של וועד הבוגרים, אשר עמל כל העת למען בניית הבניין, אשר תצא על הצד הטוב ביותר, כשהם נערכים בשלב זה למערכה נוספת בה יירתם הציבור למען השלמת הבניין ברוב פאר והדר כיאה למקום חשוב זה.

נחכו באירוע: חה"כ אורי מקלב, חה"כ יעקב אשר, ראש העיר אברהם רובנשטיין ומנחם שפירא.

השארת תגובה