5  דברים שחייב לדעת לפני שרוכשים ביטוח רכב

shutterstock
shutterstock

כל מי שרוכש רכב חדש או משומש, או מחזיק כבר רכב משלו, צריך להחזיק גם פוליסת ביטוח לרכב ולחדש אותה מדי שנה. במכלול הביטוחים לרכב, ישנו חלק מסוים שהמדינה מחייבת כל בעל רכב לרכוש ולהחזיק, ביטוח חובה, אחרת הוא לא יוכל להשתמש ברכב בצורה חוקית, וישנם שני חלקים שהם מבחינת בחירה עבור בעל הרכב אך הם חיוניים ועל כן רצוי מאוד לרכוש אותם, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

לשמחתנו, היום אנחנו יכולים ליהנות מהרבה מאוד הצעות ואפשרויות לרכישת ביטוח רכב. אנחנו גם יכולים ליהנות מהרבה מאוד מידע שישרת אותנו לפני שאנחנו מוצאים סכום כסף משמעותי על רכישת הביטוח. חשוב להשתמש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותנו בשביל ליהנות מרכישה חכמה ויעילה.

במאמר זה, נציג בפניכם 5 נקודות שחייבים לדעת לפני שרוכשים ביטוח רכב. בסוף המאמר נסביר כיצד אפשר להנות מהמחירים המשתלמים ביותר ומההצעות הטובות ביותר לרכישת ביטוח רכב, בין אם מדובר בביטוח המיועד לרכש חדש, ישן, ובין אם מדובר בביטוח חדש או בחידוש פוליסה.

5 נקודות שכל אחד חייב לדעת לפני שהוא רוכש ביטוח רכב

נקודה ראשונה – ישנן נקודות שיכולות להשפיע על עלויות הביטוח והתנאים של החברה. חשוב להכיר את הנקודות האלו ולבחון איך אפשר לשחק איתן.

למשל, ישנן חברות ביטוח שמאפשרות להקטין את עלויות הפוליסה באמצעות שימוש מופחת ברכב. כמו כן, אפשר להגביל את כמות הנהגים, ואז ניתן לצמצם את עלות הפוליסה, בפרט אם היא אמורה לשרת אך ורק נהגים ותיקים ולא צעירים.

נקודה שנייה – עלות הרכב מול עלות הפוליסה

הרבה מאוד נהגים נוהגים לרכוש את כל סוגי הביטוחים, מתוך מחשבה שזה מה שנכון וחשוב לעשות. אומנם אי אפשר לוותר על ביטוח חובה, אך אם מדובר ברכב ישן שעלותו איננה גבוהה, אפשר לבדוק האם יש צורך לרכוש ביטוח מקיף. ייתכן מאוד שעלות הביטוח תהיה גבוהה ביחס לעלות הרכב. אפשר לבדוק גם אופציות כיצד לרכוש את הפוליסה אך לצמצם עלויות שלה על ידי ויתור של מאפיינים מסוימים.

נקודה שלישית – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

אסור להתייחס רק למחיר של הפוליסה אלא יש להתייחס לפרטים הקטנים, התנאים שחברת הביטוח מכתיבה, בשביל לוודא שאכן הפוליסה משתלמת, לא רק בהיבט הכלכלי אלא גם בהיבטים אחרים.

נקודה רביעית – מסלולים מותאמים לנהגים

חברות ביטוח רבות יוצרות מסלולים מותאמים, ספציפית, עבור נהגים מסוימים. זאת במטרה לספק להם את מה שהם צריכים ולחסוך בעלויות הפוליסה. מוטב לבדוק את האופציה הזאת בשביל לרכוש את הפוליסה המתאימה ביותר.

נקודה חמישית – המחיר שחברת הביטוח מציעה הוא לא המילה האחרונה

חברות ביטוח מציעות לנו פוליסות ביטוח רכב בתנאים ועלויות שונות. לנו יש את האפשרות להתמקח על המחיר והתנאים, בשביל ליהנות מהצעה אופטימלית עבורנו.

איך אפשר להוריד את מחיר הפוליסה?

בשביל להוריד את מחיר הפוליסה של ביטוח רכב, אנחנו צריכים להיכנס לאתר Wobi, ולהשתמש במנוע השוואת מחירים שהוא מספק לנו, בשביל להשוות בין הצעות של חברות שונות ולבחור בסופו של דבר, את ההצעה הכי משתלמת עבורנו.

השארת תגובה