נפגע בעבודה, אבל הביטוח הלאומי סירב להכיר בנכותו

עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל )
עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל )
עולה חדש תושב אשדוד (28), הועסק על ידי חברת כוח אדם במפעל לייצור מתכות. לפני פחות משנה, בשעה שעסק בטיפול בצינור שאיבה באמצעות מכונה מברזל, נתקעו ידיו במכונה, וכתוצאה מכך נגרמו לו שברים מרוסקים וחתכים עמוקים באצבעותיו.
.
הצעיר הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל) להכיר בו כנפגע בעבודה, אולם ועדה רפואית קבעה כי הוא לא סובל מנכות כלשהי, תוך שהיא דוחה את תביעתו.
.
בצר לו פנה הפועל לעורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל ממשרד עוה"ד שמעיה-מירל באשדוד, אשר הגישו בשמו ערר על החלטת המל"ל.
.
לאחרונה התבשר הצעיר, באמצעות עוה"ד שמעיה ומירל, כי ועדת הערר קיבלה את תביעתו, וכי נקבעו לו 12.2 אחוזי נכות לצמיתות, שזיכו אותו במענק חד פעמי של כ-36 אלף שקלים.
.
לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, כאשר ועדה רפואית של המל"ל דוחה תביעה, אין מדובר בסוף פסוק, שכן קיימים הליכים נוספים שבהם אפשר לנקוט, על מנת לערער על ההחלטה, ולזכות בזכויות להם זכאים המבוטחים.
.
בנוסף, מציינים עורכי הדין שמעיה ומירל, כי במקרה ומצב בריאותו של הפועל יחמיר במהלך השנים, כתוצאה מהפגיעות שמהן סבל בשל התאונה, הוא יהיה זכאי לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעת החמרה במצבו – ובמקרה שיוכר, הוא צפוי לזכות בתגמולים נוספים.
עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל, ממשרד עורכי הדין שמעיה מירל ושות', עוסקים בדיני נזיקין, מקרקעין ומשפט אזרחי ומסחרי. המשרד ממוקם בבניין 'בר סנטר' ברחוב האורגים 35 באשדוד. 
השארת תגובה