הקיץ כבר כאן: הצילו, האיפור נוזל!

חום ולחות הם האויבים של האיפור. אבל, לא חייבים לוותר • אמן האיפור ירין שחף, עם כמה טריקים שיעזרו לך לשרוד את העונה החמה וגם להישאר רעננה

ימים חמים ומלאי לחות עוברים עלינו, האיפור שלך מצד אחד הוא חומת המגן שלך, מצד שני החום הוא האויב הגדול שלו. מצד שלישי, דווקא עכשיו בשיאה של עונת האירועים, בא לך מראה קורן. הדבר האחרון שאת צריכה הוא את גל החום הזה. מה עושים? מחדדים נהלים!

לפני הכל הגיינה

הדבר האחרון שאנו רוצים בימים אלה הם מיקרובים. לכן מומלץ לחטא את מברשות האיפור בספריי אלכוהולי. מוצרי איפור כמו צלליות, מייק אפ ושפתונים ניתן לאפסן במקרר. עפרונות איפור ניתן להעביר למקפיא. לא מחדירים אצבעות מיוזעות לתוך צנצנת המייק אפ, מאחר והזיהום תורם לפירוק החומר ובכך לקיצור חייו. שימרו על אריזות סגורות ומינימום חשיפה לחמצן.

ניקוי פנים

הנתון הראשון והחשוב לפני כל פעולת איפור הוא ניקיון הפנים. בעונה זו בפרט יש להקפיד על ניקוי פנים תכוף ויסודי, כדי למנוע את נזקי הסביבה כמו זיהום אוויר, פיח ויובש. יש להשתמש בתכשירים מנקים, מלחחים ולהעדיף תכשירים המכילים חומרים טבעיים. הימנעו מחומרים המכילים אלכוהול שנוטים לייבש את העור. תכשירים על בסיס מים אידיאליים כי אין בהם שומן, הם אינם מכבידים על העור, נספגים היטב, נשטפים בקלות ומעניקים תחושת ריענון. אחרי שהפנים נקיות מניחים שכבה מזינה של קרם לחות.

מייק אפ

אחרי שמאבחנים את סוג העור – יבש, מעורב או שומני – מתאימים מייק אפ במרקם נוזלי שמכיל מסנן קרינה ומקדם הגנה גבוה. מניחים שכבה דקיקה במיוחד רק על האזורים שחייבים. את שאר המייק אפ המייק שנותר גוררים לכל הפנים כדי שלא יישארו הבדלי גוון. לסיום יש לפדר היטב את הפנים. הפודרה מסייעת לקבע את המייק אפ, שומרת על מרקם יבש ומקבעת אותו לעור מבלי לנזול ולהימרח.

מתאפרים

  • איפור מונוכרומטי הא כוכב העונה (מדובר על גוון אחד בלבד לכל הפנים: צלליות סומק ושפתון – כולם בגוון אחיד). המגמה מתאימה במיוחד לימים החמים ומעניקה מראה קליל, טבעי ומרענן.
  • אזור העפעפיים נוטה לפורענות, להזיע ולהפוך לשומני. לכן טרום הנחת הצללית מניחים מעט טלק על העפעף. הטלק סופח את השומנים ושומר על אזור יבש. על ידי כך הצללית תשרוד לאורך זמן.
  • משתמשים במסקרה על בסיס מים בלבד. היא עמידה ואינה נמרחת בכל מזג אוויר.
  • אם מאפרים את הגבות, עושים זאת בעזרת צללית אבקתית. מרקמה יבש ואינו נוזל בחום.
  • לפני הנחת השפתון מזינים את השפתיים במשחת לחות מרגיעה כדי למנוע יובש וסדקים. הלחות גם מעניקה מרקם שפתיים חלק ואחיד.
  • לא שוכחים למרוח קרם הגנה על אזור הצואר ומטה, העור שם עדין במיוחד ונוטה לאדמומיות.
השארת תגובה