מרתק: מסע אינטראקטיבי בזמן לכל המשפחה

פעילות קיץ לכל המשפחה במאורות מרכז המבקרים החדש • מסע בזמן אל הסיפור היהודי באמצעות שישה מיצגים חדשנים ואינטראקטיביים

לקראת חופשת הקיץ המתקרבת מוזמן הקהל הרחב למאורות – מרכז המבקרים החדש באשדוד, עם הילדים, ההורים, וכל בני המשפחה למסע אינטראקטיבי בזמן. במרכז המבקרים החדש, הראשון מסוגו בישראל, מסופר סיפורו של העם היהודי במגוון אמצעים טכנולוגיים חדשנים, מייצגים אינטראקטיביים, וידיאו מפינג, סאונד ייחודי ועוד המתאימים במיוחד לנושאים בהם עוסק המרכז.

במהלך החופש הגדול מוזמנים הילדים עם ההורים וכל בני המשפחה לפעילות חווייתית רב חושית במהלכה יצאו למסע טכנולוגי חדשני רצוף חוויות ויבקרו ב-7 תחנות בחייו של העם כאשר בכל תחנה מסופר הסיפור היהודי מזווית שונה וייחודית בשילוב טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם הכוללות מופע אור קולי ייחודי, אפקטים של קול וצבע, וידיאו מפינג, משחקים אינטראקטיביים, אנימציות, נופים תלת מימדים ואלמנטים נוספים שנוצרו במיוחד לטובת מרכז המבקרים, חידונים, הפתעות ועוד.

המסע אל סיפור האור היהודי במרכז המבקרים מתחיל עם סבא סבבה (אותו מגלם השחקן שולי רנד) ונכדו המקבלים את פני המבקרים ומכניסים אותם לעולם קסום, לרגע שבו הכל התחיל, בריאת העולם. באמצעות מופע אורקולי מרגש המשלב אנימציות, אפקטים ונופים נמחיש את הרגעים הקטנים בהם החל הסיפור של כולנו.

באוהל אברהם (התחנה השניה) מוזמנים המבקרים למפגש רב חושי עם שרה, אברהם והמלאכים, לשמוע לראות ולחוש בהתרגשות הגדולה מהבשורה שהביאה עמה את ראשיתו של העם היהודי. מיהו אברהם ה"עברי הראשון"? ואילו ערכים אוניברסליים הנחיל לעולם?

מעמד הר סיני (תחנה שלישית) מזמין את המבקרים להצטרף ולהתרגש מהאירוע המכונן ביותר בחיי העם היהודי. הר סיני במרכז מאורות מתעורר לחיים באמצעות וידיאו מפינג חדשני ואינטראקטיבי הגורם למבקרים להרגיש כאילו הם נוכחים במעמד הר סיני ועדים לאירוע קבלת התורה. הודות לטכנולוגיה חדשנית משנה ההר צבעים, פושט צורה ולובש צורה, קולות, ברקים ורעמים ומאפשר למבקרים לחוות, ולו במעט, את הרגעים המרגשים של מעמד הר סיני וקבלת התורה.

סיפור מעגל החיים היהודי בתחנה הרביעית מובא למבקרים באמצעים אינטראקטיביים המאפשרים לגעת ולחוש. בחלל מוצבים 5 בארות אינטראקטיביות באמצעותן לומדים המבקרים על מנהגי וסימלי העם היהודי במעגל השנה והחיים היהודי. במעגל החיים יחשפו המבקרים בבאר למנהגים כמו ברית מילה, נישואין, בר מצווה, אירועים מרגשים בחייו של כל יהודי באשר הוא ובמעגל החגים ילקטו המבקרים מהבארות את סימני וסמלי חגי ישראל.

בשולחן השבת בתחנה החמישית מוזמנים המבקרים להתרגש מההילה והקדושה המתלווה לשבת. המיצג האינטראקטיבי מתאר מפגש משפחתי לקראת ארוחת השבת המיוחדת, הדלקת נרות, קידוש ואפילו ניתן לשיר יחד עם שולי רנד את שירי השבת.

בתחנה השישית נהנים המבקרים ממיצג מיוחד של הכותל המערבי – מקור השראה לעם היהודי, לכיסופים, תפילה ושימור זכרון, מוזמנים המבקרים להביע משאלות באמצעות מכתב, ציור, אנימציה ומשחק שהופכים לברכה וירטואלית המוקרנת על גבי הכותל.

חדש במרכז – תחנה שביעית בה יסכמו המבקרים את המסע הייחודי בחידון אינטראקטיבי תחרותי.

  • משך הביקור במרכז כשעה וחצי
  • יש לתאם הגעה מראש
  • שעות הפעילות בחודשי יולי-אוגוסט: 11:00-18:00
  • סגור בשבת ובחג
  • עלות: ילד/מבוגר 35 ₪
  • לפרטים נוספים מרכז מאורות רח' אגת שבו 11 אשדוד טל' 053-4707143
  • הזמנת כרטיסים באתר בלבד

דף הבית

 

השארת תגובה