הם בדקו: החרדי משלם יותר יקר בסופר

אנשי mako יצאו לבדוק את רשתות השווק במגזר החרדי • יחד עם המועצה לחקר הקמעונאות הם חושפים: תמצאו מוצרים זולים יותר – אבל על סל הקניה תשלמו בסוף יקר יותר

סופרמרקט (אילוסטרציה - אין קשר לכתבה)
סופרמרקט (אילוסטרציה - אין קשר לכתבה)

אם חשבתם שרשתות השווק במגזר החרידם זולות יותר – תחשבו שוב, או בעצם: תבדקו.

אם לא תרגילו את עצמכם בהרגלי צריכה נבונה של בדיקת והשוואת מחירים, תמצאו כי בסך הוכלל אתם משלמים יותר על הקניה השבועית שלכם.

אתר mako מפרסם בדיקה שערך יחד עם המועצה לחקר הקמעונאות. סל הקניה הכיל 45 מוצרים והוא מבוסס על נתוני משרד הכלכלה ומערכת פרייסז. מי שביצעו את הסקר הם 'המועצה לחקר הקמעונאות', למסקנתם הרי שסל קניה זול ברשתות השווק החרדיות הוא מיתוס שלא עומד למבחן המציאות.

גם בין הרשתות השונות במגזר החרדי, הם גילו פערים של ממש 27% בין הרשת היותר זולה ובין הרשות הפחות זולה.

בעוד רשת 'שפע ברכת השם קרוב לבית' נמצאה היקרה ביותר כשמחיר סל המזון עומד על 709 שקלים, הרי שברשת אושר עלה סל מזון זהה על סך של 557 שקלים.

לעומת זאת ברשתות הנחשבות זולות במגזר הכללי, תמצאו את הזל במחירים זולים עוד יותר – ברשתות כמו רמי לוי, יוחננוף וויקטורי יעמוד מחירו של סל המזון הזהה על ממוצע של 540 שקלים.

במכון לחקר המקעונאות אומרים כי הרשתות יודעות שהצרכן החרדי יעדיף לרכוש בהן בשל דרישות צניעות מחד והבטחת כשרות המוצרים מאידך ועל כן הם מתמחרים את המוצרים בהתאם.

פערי המחירים קיימים גם בדוכני הפירות והירקות שבשל שנת השמיטה מיובאים והיו אמורים להיות זולים יותר – אלא שלדברי הסוקרים, מחיריהם ברשתות השווק החרדיות – גבוהים עוד יותר.

 

 

השארת תגובה