השגריר האוקראיני בישראל: יבוטל הפטור מויזות

שגריר אוקראינה בישראל, יבגן קורניצ’וק, אמר היום (שבת) בראיון שהעניק לכלי תקשורת בקייב, כי אוקראינה שוקלת להשעות זמנית את הפטור מוויזה לישראלים שמגיעים למדינה, בשל מגבלות שלטענתו ישראל מטילה על כניסת אוקראינים הבאים לישראל.

“ישראל מאפשרת לאזרחים רוסים כניסה ללא מגבלות, וגם בלארוסים”, אמר בראיון. “לעומת זאת, לאזרחי אוקראינה הישראלים המציאו ויזה אלקטרונית”.

הוא הדגיש: “זה מאוד כואב לנו. משרד החוץ האוקראיני ולשכת הנשיא אומרים לי שזה בלתי מקובל, וכעת אנחנו שוקלים אם להשעות את הפטור מוויזה לישראלים בתגובה. אולי עכשיו זה לא יורגש, אבל לפני ראש השנה ממשלת ישראל תרגיש את זה” – אמר, תוך שהוא מתכוון לנסיעה של עשרות אלפי חסידי ברסלב לאומן.

השגריר אמר לאיתמר אייכנר מ-ynet ו’ידיעות אחרונות’: “משרד החוץ האוקראיני שוקל את המהלך כי פנינו למשרד הפנים הישראלי בבקשה לבטל את הוויזה האלקטרונית. אם תבדקו את המספרים, תראו שאין לזה בסיס, כי חצי מהפליטים שהגיעו לישראל כבר עזבו. אנחנו עומדים על כך שתהיה הדדיות מוחלטת – אם אוקראינים נדרשים לוויזה אלקטרונית, גם ישראלים יידרשו לוויזה כזו”.

קורניצ’וק הבהיר כי הכוונה היא שישראלים לא יוכלו להגיע לאומן בראש השנה ללא ויזה מראש, בשונה מהמצב כיום, שבו נהנו מפטור מהוצאת ויזה.