הולכים לבחירות: הסתיימה 'ממשלת הניסוי'

אחרי שבנט ולפיד סיכמו על פיזור הכנסת והליכה לבחירות, הם ימסרו הערב הצהרה במסיבת עיתונאים • הבחירות יתקיימו מיד לאחר חגי תשרי

עבאס בנט ולפיד
עבאס בנט ולפיד

הודעת ראש הממשלה בנט וראש הממשלה החליפי לפיד: "אחר שמוצו הניסיונות לייצב את הקואליציה: ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד סיכמו ביניהם כי בשבוע הבא תובא לאישור המליאה הצעת חוק לפיזור הכנסת.

לאחר אישורה תתבצע הרוטציה בין השניים באופן מסודר.

בנט משוחח כעת עם ראשי המפלגות.

בנט ולפיד ימסרו הודעה לציבור בשעה 20:00.

עם העברת תפקיד ראש הממשלה ללפיד, בנט יהיה ראש ממשלת ישראל ששימש בתפקיד בכהונה הקצרה ביותר."

ראש ממשלת המעבר לפיד יהיה זה שיקבל את פניו של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן בביקורו בישראל ב-13 ביולי. בנט יכהן כראש הממשלה החליפי וכמחזיק תיק איראן.

דפנה ליאל כתבת 'חדשות 12' טוענת כי המניע הוא שחיקת מעמדם של בנט ולפיד בסקרים וכי הם מאמינים כי כך ייזכרו כ'ממשלה מנצחת'.

ראש הממשלה בנט נפגש ביום שישי עם היועצת המשפטית לממשלה שהבהירה כי נפילת תקנות יו”ש תגרום כאוס במדינה ואין שום דרך לעקוף את הבעיה.

באתר וואלה מספרים כי חבר הכנסת ניר אורבך הודיע היום לבנט באופן ברור וחד משמעי שהוא "מצביע שבוע הבא בעד פיזור הכנסת. בנט הפנים והלך על המהלך הזה. זאת האמת”.

הבחירות לכנסת ה-25 יתקיימו ככל הנראה ב-25 באוקטובר – ל’ תשרי. המועד הסופי ייקבע בימים הקרובים עם התקדמות החקיקה לפיזור הכנסת ה-24.

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער, טען: "כפי שהזהרתי – חוסר אחריות של חברי כנסת מסוימים בקואליציה הביא לתוצאה הבלתי נמנעת. המטרה בבחירות הקרובות היא ברורה: מניעת חזרת נתניהו לשלטון ושעבוד המדינה לאינטרסים האישיים שלו".

ח”כ יואב גלנט הגיב: “בנט, לפיד – עשיתם את המעשה הנכון באיחור של שנה. ממשלה בראשות הליכוד בקרוב”.

ח”כ גלית דיסטל אטבריאן מסיעת הליכוד אמרה: “תם ונשלם”.

חה”כ איתמר בן גביר: “מקווה ששחר חדש יקום על מדינת ישראל. העם זקוק לממשלת ימין ימין מלא מלא, שתתקן את הנזק שעשתה כאן הממשלה המסוכנת ותחזיר את הביטחון לרחובות. בעזרת השם, עכשיו תור הימין לנצח!”

ח”כ אופיר סופר מסיעת הציונות הדתית בירך: “שהחיינו וקיימנו. הממשלה האנטי ציונית של בנט-עבאס הגיעה לסופה”.

ח”כ אורי מקלב אמר בגל”צ: “לפיד עשה צעד נכון, הממשלה יצאה בכל שבוע משופלת כאשר כל ישראל ראו כי אין להם משילות. כל הדגלים שהניפו הם הפרו. ברוך שפטרנו מהם”.

השארת תגובה