ביטוח רכב – מתלבטים לגבי ביטוח צד ג'? קבלו את כל המידע

תמונה: פוטוליה
תמונה: פוטוליה

ככל שעומסי התנועה והצפיפות בכבישים עולים, כך גדל גם הסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים. למעשה, אפילו הנהג הזהיר בעולם, המקפיד על כללי בטיחות בדרכים ועל שמירת חוקי התנועה עלול להיות מעורב בתאונת דרכים. למרבה הצער, הסכנות הרובצות בכבישים לא תמיד קשורות לנהג עצמו, אלא לדוגמה יכולות להיות קשורות לנהגים אחרים או לתשתיות רעועות בכבישים.

בנוסף, בשל עליה בכמות הרכבים הפרטיים שעולים על הכביש כל שנה, הגודש בכבישים רק הולך ומחמיר. אמנם, בשנים האחרונות מקבלי ההחלטות במדינת ישראל החלו להפנים את חשיבותה של תחבורה ציבורית יעילה, אולם ייקח עוד שנים ארוכות עד שהפער בעניין זה, בין ישראל ושאר מדינות העולם המתקדמות יצטמצם. אחד הפתרונות להפחתת הגודש בכבישים והעומס הוא השימוש המתרחב בתחבורה שיתופית, אשר מבורך בהיבט של הפחתת כלי הרכב הפרטיים, אבל יש בו חסרונות בכך שהוא מוגבל לאזורים מסוימים בארץ. היעדרה של תחבורה ציבורית בשבת – גם היא תורמת לעליה בשיעור המשתמשים ברכב פרטי. בסופו של דבר, מגמת העלייה בכלי הרכב הפרטיים ממשיכה לעלות והתוצאה היא שעומסי התנועה והגודש בכבישים מחמירים בהתאם.

העלייה בכמות הרכבים הפרטיים שעולים על הכביש בכל שנה מגדילה את הסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים. תאונת דרכים מחד, יכולה להסתיים ללא פגע או בנזק פעוט, אך מאידך עלולה להסתיים באובדן חיים, בפציעה ו/או בנזק כבד לרכב של הנהג, לכלי רכב אחרים ועוד.

הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מתאונת דרכים עשוי להוביל להוצאות כבדות מאוד. בזמן שאת ההסתברות שלעולם לא תתרחש תאונה לא נוכל להבטיח, נוכל לצמצם הוצאות תאונה למינימום וזאת באמצעות ביטוחי רכב.

ביטוח רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'

כשמדובר על ביטוח רכב, הכיסוי הרחב ביותר הוא כמובן להיות מבוטח בביטוח רכב חובה ובביטוח רכב מקיף. ביטוח רכב חובה הוא ביטוח שהמדינה מחייבת אותנו לרכוש על פי חוק, הקובע כי כל רכב מנועי יהיה מחויב להיות מבוטח בביטוח חובה ואף נקבעה פוליסה תקנית, כדי שיהיה כיסוי הולם לנזקי גוף עבור הנפגעים מתאונה. לעומת זאת, ביטוח מקיף, הוא ביטוח רשות שמיועד לכסות נזקי רכוש – בין אם זה הרכב שלנו  ובין אם רכוש (לרבות רכב) של מישהו אחר.

ביטוח מקיף מעניק כיסוי לאובדן רכב או נזקים שנגרמו לרכב בגין מקרים שונים, לרבות: תאונה, נזקי אש, ברק או התפוצצות, שיטפון, ברד ונזקי מזג אוויר, גניבת הרכב ועוד. ביטוח מקיף כולל גם כיסוי לצד ג' – כלומר, נזקים שנגרמו לרכוש של אדם אחר, כתוצאה מהשימוש ברכבו של המבוטח.

ביטוח מקיף אמנם יקר יותר מביטוח צד ג' בלבד, אולם הוא מעניק לך תמורה של שקט נפשי.

קיימים בעלי רכבים שלא רוצים או לא יכולים לעמוד בהוצאה של ביטוח מקיף או לחילופין, יש ברשותם רכב עם שווי נמוך, כך שלא משתלם להם לרכוש ביטוח מקיף. עבור אותם מבוטחים מוצע לרכוש ביטוח צד ג'.

פוליסת ביטוח צד ג׳ מכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי על ידי רכב המבוטח, אך לא מכסה נזק שנגרם לרכב המבוטח עצמו. בהתאם, היא זולה יותר מפוליסת ביטוח מקיף.

כך למשל, אדם שברשותו רכב ישן, המבוטח בביטוח צד ג', עדיין יכול להיות רגוע כלכלית, אף אם פגע עם רכבו ברכב יקר שעלויות התיקון שלו גבוהות.

ביטוח צד ג' מתאים לנהג בכל גיל, גם לנהג צעיר. רכישת ביטוח צד ג' יחד עם ביטוח רכב חובה באותה חברת ביטוח יכולה להוזיל את הפרמיה. בדרך כלל, גם אם בוחרים לרכוש רק ביטוח חובה וצד ג' (ללא ביטוח מקיף מלא), עדיין ניתן לרכוש הרחבות ותוספות שמרחיבות את הכיסוי הביטוחי.

במילים אחרות, גם אם יש לכם רכב ואתם סבורים שלא משתלם לכם לרכוש ביטוח מקיף, אז בהחלט כדאי שתשקלו לרכוש ביטוח צד ג' – כזה שיבטח אתכם במקרה שגרמתם נזק לצד שלישי מתאונה או פגיעה ברכוש על ידי הרכב המבוטח.

היכנסו לאתר הבית של חברת כלל ביטוח למידע נוסף אודות ביטוח רכב, כולל סוגי הביטוחים השונים.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ. כל האמור כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

השארת תגובה