השבת ניצחה: לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת

בוועידת התקשורת החופשית של דמוקרט TV אמרה שרת התחבורה מרב מיכאלי כי בשל מצבה של הממשלה, היא דוחה את תכניותיה לקדם תחבורה ציבורית בשבת

אוטובוס, אילוסטרציה
אוטובוס, אילוסטרציה

השבת תובעת את עלבונה. שרת התחבורה צרב מיכאלי שניסתה לקדם הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, נאלצה לסגת מהתכנית, לאחר שהבינה שלא תמצא לכך רוב בקואליציה הנוכחית.

בוועידת התקשורת החופשית של דמוקרט TV, שהתקיימה ביום שלישי אמרה השרה מיכאלי, כי בשל מצבה של הממשלה, היא דוחה את תכניותיה לקדם תחבורה ציבורית בשבת.

"תחבורה ציבורית בשבת תאלץ להמתין עוד טיפה, יותר חשוב שהממשלה הזאת תחזיק מעמד, אבל לא ויתרנו, אנחנו על זה", אמרה מיכאלי.

עוד הוסיפה שרת התחבורה בנאומה: "הייתה התחייבות לעשות 100% מאמץ, ידענו לאיזו ממשלה אנחנו נכנסים. ידענו את זה מראש. אני באמת מחויבת לזה, חייבת להיות תחבורה ציבורית בישראל בכל ימות השבוע, אני מאמינה שאפשר להגיע לזה בהסכמות, כרגע במצבה של הקואליציה לא כולה פנויה לזה".

בהקשר לכך, בניסיון להסביר לציבור הרחב את חשיבותה של השבת ושמירתה, אמר הרה"ג זמיר כהן יו"ר ארגון הידברות: "העניין של השבת במרחב הציבורי של עם ישראל צריך להישמר מעל ומעבר. יש דברים שמייצגים את העם. כשהאדם מקפיד על שמירת שבת לא רק בחיים הפרטיים שלו, אלא גם במרחב הציבורי.

"מעולם הדתיים לא התערבו בחיים הפרטיים של כל אחד. לא אמרו לאף אחד מה יעשה אצלו בבית. ישמור שבת, לא ישמור שבת, תאכל חמץ, לא תאכל חמץ. כואב לנו על כל יהודי שלא הולך בדרך התורה, שלא רואה את המתיקות של התורה. כואב לנו גם על הילדים שלו. המציאות מוכיחה, מי שלא הולך בדרך התורה הסיכון של בניו ושל נכדיו להתבולל הוא סיכון עצום. המציאות מוכיחה, שבארצות הברית 70% מתבוללים.

"אדם צריך להתחבר קודם כל לדת. לא לדתיים. לתורה עצמה. דתיים – יש טובים, יש לא טובים. כמו שחילונים, יש טובים, ויש לא טובים. אבל אתה תתחבר למה שהתורה אומרת. התורה עצמה יפה, מתוקה, נפלאה, תתחבר אליה – אבל זה כל אדם בחיים הפרטיים שלו עושה מה שהוא רוצה.

"אבל במרחב הציבורי, ודאי שהחובה של כולנו להתאחד ולשמור על הצביון של השבת במרחב הציבורי. צריך להראות שרוב העם לא חושב ככה. לא רק לתת להם את כל הבמה. הם מנסים להרוס את המדינה. המבוגרים מחוברים לערכים, יודעים את האמת. הצעירים גדלים מבולבלים, לא יודעים. אם לא יהיה צד שכנגד, הם אפילו לא יבינו שיש צד שני.

"צריך לשמור על השבת במרחב הציבורי בכל מקום. כמובן בדרכי נועם, לא באלימות, לא בתקיפות, אלא בהסברה יפה, במפגן של אחדות. לא הפגנה נגד מישהו אלא מפגן בעד השבת. לעשות את הדברים האלה בצורה יפה ונכונה. שנזכה שכל עם ישראל ישובו בתשובה שלמה, אמן ואמן", מסיים הרב זמיר כהן את דבריו.

השארת תגובה