ישיבת חומש: המשטרה החרימה – בית המשפט החזיר

צילום: ישיבת חומש
צילום: ישיבת חומש

סוף לפרקטיקת החרמת הרכבים? שופט בית משפט השלום בפ"ת שמעון שטיין הורה למשטרת ישראל להשיב לאנשי ישיבת חומש את הרכבים שהוחרמו להם. מדובר בשני רכבים שהוחרמו לפני כחודש וחצי סמוך לישוב שבי שומרון, בטענה כי ניסו לפרוץ מחסומים בדרך לחומש.

אלא שבדיון בבית המשפט לא נטענו טענות פריצת מחסומים כנגד הרכבים, והשופט קבע כי "בנסיבות אלה לא מצאתי כי יש מקום להמשיך ולהחזיק ברכב, ואני מורה לפיכך להחזירו למבקש ללא כל תנאי".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את אנשי הישיבה, ברך על פסק הדין "אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט שהורה על החזרת הרכבים. מראש לא היה מקום כלל לתפוס את אותם רכבים, ובית המשפט אכן קיבל את הבקשה שלנו ומצא שאין שום תכלית לתפיסת הרכבים. בו בעת קבע בית המשפט כי בחלק מהמקרים אין אף ראיות וחשד סביר לביצוע עבירה. החלטות מעין אלה צריכות לעבור לדרג הממונה במשטרה, שצריכה לשקול את צעדיה ולתקן את מעשיה בהמשך אל מול פגיעה בקניינו של אדם וברכבו הנצרך לו בשימוש יום יומי", אמר עו"ד קידר.

מישיבת חומש נמסר "ההתכלות המשטרתית לציוד של תלמידי ואנשי הישיבה לא ימנעו מאתנו לנמשיך ולהשמיע את קול התורה בחומש. אנחנו שמחים שבית המשפט ראה כי אין שחר לטענות והשיב את הרכבים לבעליהם. אנחנו קוראים לשר הביטחון להפסיק לצוד רכבים של בחורי ישיבות, ולהתמקד בתפיסת המחבלים שמיידים אבנים ופוצעים יהודים ביהודה ושומרון".

השארת תגובה