'ברקת' מתרחבת במגזר החרדי

המרכז המסחרי יורחב לשטח של 4,500 מטר • חברת ברקת מתמקדת בהלוואות לקבוצות רכישה ובעלי קרקע, ליווי על פי חוק מכר ליזמי נדל"ן וכן הלוואות גישור

ברקת
ברקת

המרכז המסחרי בשכונת רוממה יורחב למרכז גדול משמעותית. המבנים במרכז יושכרו למותגים שונים לרווחת תושבי השכונה. המרכז המסחרי, שכיום מתפרס על פני כ-500 מ"ר, צפוי להתרחב לכדי שטח של כ-4,500 מ"ר (פי 9). המרכז ממוקם בלב השכונה וישרת את תושבי האזור כולו.

לטובת הקמת המרכז מעמידה חברת האשראי החוץ בנקאי 'ברקת', מימון בסך שצפוי להגיע לכ-100 מיליון שקל, שעיקרו הלוואת גישור לחברה יזמית בקשר להקמת הפרויקט המסחרי בעיר והרחבת הפעילות בחברה החרדית. העמדת הלוואת הגישור מצד ברקת הינה כנגד רישום שעבוד ראשון על המקרקעין הנ"ל לטובת החברה וכן שעבודים ובטחונות נוספים כמקובל בעסקאות מימון של החברה.

עדי גזית, מנכ"ל ברקת: "אנו מזהים את הצרכים של הקהילה החרדית הצומחת בירושלים ורואים חשיבות רבה בפעילות זו שתאפשר את שיפור החיים של תושבי הסביבה. כחלק מתפיסה זו אנו שמחים להרחיב את הפעילות שלנו במימון פרויקטי נדל"ן בחברה החרדית. זהו חלק מתנופת החברה ואנו צופים כי מגמה זו תימשך ונעמיק את פעילותנו בעוד פרויקטים של הקהילה ברחבי הארץ".

ברקת שהונפקה לפני כשנה בבורסה בתל אביב מרחיבה את פעילותה במגזר החרדי והעמידה מימון לפרויקטים נוספים במגזר החרדי במהלך שנות פעילותה. בין היתר, לקבוצת רכישה בגבעת זאב ופרויקטים נוספים בביתר עלית ובית שמש.

לאחרונה דיווחה חברת ברקת, כי היא תממן פרויקט מגורים בכיכר המדינה בתל אביב בכ-2.05 מיליארד שקל ונמצאת בתהליך של חתימות על הסכם מימון עם כ-240 בעלי זכויות בכיכר המדינה בתל אביב לטובת הקמת פרויקט של 453 יחידות דיור למגורים בכיכר המדינה בתל אביב. השלמת הפרויקט צפויה בעוד כ- 5 שנים.

עסקאות נוספות שעליהן דיווחה ברקת בחודשים האחרונים: הסכם להעמדת מימון בסך של מעל ל-60 מיליון שקל לבעלי קרקע בהוד השרון עבור הקמת פרויקט מגורים; הגדלת הלוואת גישור שנתנה לחברה יזמית בהיקף של 40 מיליון שקל (מגיע להיקף של כ- 110 מיליון שקל לאחר הגדלת ההלוואה) כנגד קרקע שייעודה הקמת פרויקט משרדים ומסחר בירושלים; הסכם עם בעלי קרקע ברחובות להעמדת מימון בסך של כ-90 מיליון שקל להקמת פרויקט משרדים; הסכם להעמדת מימון בסך של כ-100 מיליון שקל להשלמת פרויקט מגורים במודיעין. בתוך כך, עדכנה לאחרונה ברקת כי חתמה על הסכמים לקבלת מסגרות אשראי בסך של 200 מיליון שקל משני בנקים מסחריים.

חברת ברקת בשליטת רוני בירם, יו"ר החברה, גיל דויטש, ועדי גזית, מנכ"ל החברה, מתמקדת בהלוואות לקבוצות בעלי קרקע לצורך מימון, ליווי והקמה של פרויקטי נדל"ן וכן הלוואות גישור וליווי ליזמים.

השארת תגובה