עושים שרירים: 10 מאחזים חדשים 'לכבוד' ביידן

שר הביטחון בני גנץ חתם עם תושבי אביתר על הסכם שימנע את פינוי היישוב ו'יסדיר' את קיומו, אלא שביצוע ההסדר מתעכב – בתמורה מתכננים הבכירים: עשרה מאחזים חדשים בביקור ביידן

חברי סיעת ש"ס מבקרים ביישוב אביתר
חברי סיעת ש"ס מבקרים ביישוב אביתר

'ערוץ 7' המזוהה עם הימין הישראלי, מפרסם כי בכירים בהתיישבות ביו"ש, ובהם תנועת "נחלה" בראשות דניאלה וויס וצבי שרבף, שוקלים להעלות כעשר קבוצות להקמת מאחזים בנקודות שונות בשטחי יו"ש בזמן ביקור נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, בארץ, כך פרסם עיתון 'ישראל היום'.

לדבריהם מדובר במענה לטענה כי הסכם אביתר לא מקודם בקצב הנדרש בשל החשש מפגיעה בביקור של ביידן. 'הסכם אביתר' שנחתם לפני שנה עם שר הביטחון בני גנץ ושרת הפנים איילת שקד נועד להסדרת היישוב ולמניעת פינוי.

"אנחנו שוקלים להקים 10 אביתרים בלילה, בזמן ביקור ביידן", מאיימים בכירים בהתיישבות.

ראש מועצת שומרון , יוסי דגן, אמנם לא התייחס לצעדי מחאה ספצפיים, אך אמר לפני שבועיים בזמן ביקור שדולת ארץ ישראל של הכנסת באביתר: "סוכם להקים ישיבה מייד לאחר שייערך סקר קרקע שיראה שיש כאן אדמות מדינה, ובסיום העררים אף להקים יישוב קבע. הסקר הושלם לפני חודשים, ומאז מורחים אותנו. זו התנהגות שאינה עומדת אפילו בסטנדרטים של הממשלה הזו. אני אומר בצורה ברורה – אל תנסו אותנו. על הפרת הסכם אביתר הממשלה הזאת תעוף".

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, צפוי להגיע לישראל – לראשונה בתקופת כהונתו – בחודש יחודש הבא זאת לאחר שדחה את הביקור שנועד להתקיים עוד החודש. הוא צפוי להיפגש גם עם ראש הממשלה בנט וגם עם יו"ר הרשות, אבו מאזן.

השארת תגובה