בכיר 'מועצת השורא' נעצר בהתפרעויות

ד"ר מוחמד סלאמה חסן העומד בראש המוסד לפסיקת הלכה דתית של התנועה האסלאמית והינו הסמכות הדתית העליונה עבור רע"מ נעצר על הר הבית לאחר שלטענת השוטרים תקף אותם פיזית ומילולית

מתחם הר הבית| צילום: שי וקנין
מתחם הר הבית| צילום: שי וקנין

מועצת השורא שסיעת רע"מ בקואליציה נאמנה לדרכה והוראותיה, בסיטואציה מביכה: ד"ר מוחמד סלאמה חסן, סגן ה'מועצת' נעצר במהלך התפרעויות על הר הבית.

מהמשטרה נמסר כי "בפעילות שוטרי מג"ב בעיר העתיקה בירושלים, החשוד ובני משפחתו החלו להפר את הסדר במקום, להתלהם ולצעוק על השוטרים.

השוטרים ניסו למנוע את ההתלהמות ולהרגיע את הרוחות, אולם בני המשפחה תקפו את השוטרים ואף קרעו לאחד מהם את כותפת המדים. בעקבות התנהלותם הפסולה הם נעצרו, ובהמשך שוחררו בהחלטת הקצין הממונה".

בתנועה האסלאמית ורע"מ גינו את האירוע וביקשו להעמיד לדין את השוטרים. "מדובר בתקיפה נפשעת של שוטר פחדן, המוכיח כי משטרת הכיבוש במסגד אל-אקצא שותפה להתקפות ולהפרות כלפי המסגד והמתפללים. הם לא פחות קיצוניים מקבוצות המתנחלים הקיצונים המסתערים לעלייה לאל-אקצא".

לטענתם הסיבה סגן מועצת השורא העיר לאחת השוטרות לא לעשן בחצרות המסגד וכי תגובת המשטרה מראה את הגזענות והתוקפנות של השוטרים מול מתפללים.

ראש מטה "מחאת הקו האדום", יואל שילה, אמר: "מבחינתם של רע"מ והתנועה האיסלאמית המשטרה של מדינת ישראל היא 'משטרת הכיבוש'. אי אפשר להמשיך מצב שבו מפלגות איסלמיות, אנטי ציוניות, שמסיתות לפגיעה בשוטרים שלנו נמצאות בכנסת ובממשלה. כבר חווינו פיגועים על שוטרים בהר הבית, זו הסתה ממדרגה ראשונה. אנו דורשים מהשר לביטחון פנים לגנות את ההסתה באופן מיידי ולדרוש את סילוקה של רע"מ מהקואליציה".

השארת תגובה