מרן שר התורה הרב חיים קנייבסקי זצוק"ל: "זה בדיוק הסדר שאני לומד ביום"

חג מתן תורה: תנ"ך מבואר – דף ליום ספר חובה בכל בית • בהשקעה של 10 דקות ביום אפשר לסיים את התנ"ך בהבנה מלאה תוך שנה • הרב ישראל מאיר כהן שליט"א, ראש מכון 'מאור חיים': "בראשונים מובא שיש ללמוד תנ"ך בכל יום, וכעת זה אפשרי מתמיד" • ומה ענה מרן שר התורה הרב קנייבסקי זצוק"ל כשנשאל האם לסדר תנ"ך לפי סדר יומי למשך שנה?

הרב ישראל מאיר כהן יוזם רעיון דף ליום ומחבר משניות ותנ"ך מבואר בברכה אצל מרן שר התורה הגר"ח זצקו"ל
הרב ישראל מאיר כהן יוזם רעיון דף ליום ומחבר משניות ותנ"ך מבואר בברכה אצל מרן שר התורה הגר"ח זצקו"ל

אחרי שהנגישו את מהפכת המשניות לציבור בארץ ובעולם עם 'משניות דף ליום' במגוון פורמטים נוחים ללימוד, שהפכו ללהיטים ונמכרו בעשרות אלפי עותקים והעניקו לאינספור לומדים את האפשרות להקדיש סיום אחר סיום לעילוי נשמת הוריהם ויקיריהם – עושים זאת שוב במכון 'מאור חיים' בראשות הרב ישראל מאיר כהן שליט"א, יוזם ומייסד רעיון דף ליום במשנה ובתנ"ך.

"במיוחד בימים אלו של ערב חג מתן תורה, הציבור שלנו משווע ללמוד את התורה, הנביאים והכתובים כסדר – התורה שבכתב ודברי האלוקים החיים שניתנו לנו בהר סיני ובנבואה – אבל לא מעט קשיים ניצבים בדרך למילוי השאיפה הגדולה הזאת, כמו פסוקים ופרקים קשים להבנה, חוסר בזמן ועוד", מסביר הרב כהן. "בסייעתא דשמיא ענינו על כל האתגרים האלה בהצלחה רבה, בעזרת צוות ענק של תלמידי חכמים, עורכים ומגיהים, שהובילו בעבודה מאומצת את היצירה החדשה של המכון".

עוד מספר הרב כהן: "הרה"ג גדליה הוניסברג שליט"א נכדו של מרן שר התורה הרב חיים קנייבסקי זצוק"ל שאל את מרן האם לסדר תנ"ך לפי סדר יומי למשך שנה? תשובתו היתה: "כן! ובירך בו"ה ואף הוסיף שהוא דבר חשוב וזה בדיוק הסדר שהוא לומד ביום".

'תנ"ך דף ליום' מכנס את כל כ"ד ספרי הקודש לספר אחד, מוסיף ביאור משולב, מדויק ומתומצת ששופך אור חדש ובהירות מדהימה, מחלק הכול להספק שווה לכל נפש ודורש לימוד יומי בן 10 דקות בסך הכול עד לסיום השלם. "כבר בראשונים מובא שיש ללמוד תנ"ך בכל יום, וכעת זה אפשרי מתמיד, בטווח זמן שמתאים לכולם ותוך ביאור שמפשט את הלימוד הרציף, ללא עצירות שנגרמות בשל קושי בהבנה", אומר הרב כהן.

הביאור המשולב במילות הפסוקים מבוסס בעיקרו על פירושי רש"י והמצודות, ועל גדולי המפרשים האחרים בכל מקום שפירושו של רבן של ישראל חסר. במכון 'מאור חיים' עמלו לשמור על נוסח קצר ככל האפשר, ועם זאת כזה שמרחיב את היריעה ומותיר את הלומד ברור מתמיד – והתוצאה המרהיבה מכונסת באותיות מאירות עיניים, בעימוד חדשני ופורץ דרך ובתבנית שמזמינה את כולנו להציב יעד שאפתני וגם להשיג אותו.

"ועכשיו הגיע הזמן שלכם להצטרף לנהר התורני ההולך ושוטף ומכסה הכול בדברי אלוקים חיים. בסייעתא דשמיא ספרי 'דף ליום' מוכיחים שהכול אפשרי", קובע הרב כהן. "אני מאחל לכל היוצאים לדרך חדשה הצלחה מרובה במשימה. החיים שלכם הולכים להשתנות".

להשיג בעשרות סניפי ספרי אור החיים, באתר הבית ובחנויות הספרים המובחרות.

השארת תגובה