יעקב אביב: איך לבחור קבלן לבניית וילה פרטית?

יעקב אביב
יעקב אביב

יעקב אביב מפקח בנייה מפרט את החשיבות הגדולה בבחירת קבלן לבניית וילה פרטית.

למה חשוב לבחור קבלן טוב לבניית וילה? האם צריך מפקח בנייה שייפקח על הקבלן? וכיצד בוחרים קבלן לבניית וילה?

יעקב אביב: "מפקח בנייה יפקח באדיקות, אך על הקבלן להיות מקצועי ומנוסה"

לא ניתן להתווכח על העובדה שבניית בית ובמיוחד בניית וילה, אינם קורים כל יום ולעיתים מדובר בדבר שקורה פעם בחיים, ההוצאה הכי גדולה בחייכם תצריך את כל גורמי העבודה והייעוץ הטובים והמנוסים ביותר כדי להצליח לבנות את הבית בדיוק כמה שאתם רוצים, בדיוק כפי שתוכנן ולפי החוק והתקנות.

יעקב אביב רואה בבחירת קבלן כקריטית להצלחתו של הפרויקט: "קבלן לשיפוץ דירה יכול לעיתים לעכב את העבודה או לבצע עבודה שאינה איכותית מספיק ושלא בהתאם לסיכומים, בניית וילה היא סיפור אחר לגמרי ומדובר על פרויקט גדול שחייבים לצמצם ככל הניתן את מרחב הטעות – קבלן לבניית וילה חייב להיות מנוסה ובעל המלצות רבות, כפי שלא מתפשרים על מפקח בנייה כך אין להתפשר על קבלן איכותי שיידע להביא את העובדים הטובים שיבצעו את מלאכת היסודות והבינוי בצורה הטובה ביותר שניתן".

ומה לגבי המפקח? רבים נוטים לחשוב שמפקח טוב לבד יספיק כדי לשלוט על הביצועים של הקבלן, יעקב אביב ראה אתגרי בנייה רבים בחייו וממליץ לכם כבר מעכשיו שלא להתפשר על איכותו של הקבלן על חשבון מפקח בנייה איכותי: "קבלן עבודה יכול להיות מאתגר ומתפקידו של מפקח בנייה להיות אחראי על תהליך הבנייה ולדאוג שהקבלן יבצע את כל דרישות התכנון ובהתאם לזמנים, יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון שאיכות נמוכה של קבלן עלולה ליצור אתגר קשה מאוד וסיכון לעיכובים והוצאות כספיות רבות. יחד עם מפקח בנייה מומחה מומלץ לקחת גם קבלן מנוסה לבניית וילה".

איך בוחרים קבלן לבניית וילה? יעקב אביב עונה!
עברו על ההמלצות לבחירת קבלן לבניית וילה ויחד עם מפקח בנייה מנוסה, בחרו את קבלן מומחה לבניית וילה:

  • חפשו אחר קבלנים עם התמחות בבניית וילות, לא כל קבלן בנייה מתאים לבניית וילה ועליו להיות מנוסה בבנייה שכזו.מומלץ לבדוק באתר של הקבלן ואף לפנות אליו ישירות כדי לקבל פירוט מלא על עבודות קודמות שלו ומידע לגבי איכות הבנייה המוצעת.
  • חפשו המלצות על הקבלנים בחו"ד באינטרנט, שאלו בקבוצות בפייסבוק לגבי הקבלנים שמצאתם ותנסו לאתר קבלנים מומלצים נוספים מאנשים שכבר בנו וילה.
  • ערכו רשימה של קבלנים שעובדים באזור שלכם, וודאו שהקבלנים רשומים בפנקס קבלנים של משרד השיכון והבינוי.
  • התמקדו על 3-4 קבלנים פוטנציאליים שעברו את הסינון וקבעו איתם פגישת התרשמות, בפגישה הסבירו לקבלן לגבי הוילה שתרצו לבנות, פרטו את הצרכים שלכם ובקשו ממנו הצעת מחיר מלאה.בפגישה בררו עם הקבלן לגבי קבלני משנה לעבודות שלד, גמר וקבלני משנה נוספים, ישנה משמעות אם מדובר על קבלני משנה שעובדים כצוות וותיק אחד עם הקבלן או קבלני משנה מתחלפים.
  • פגישת ההיכרות, הצעת המחיר ומידע נוסף אודות קבלני משנה יאפשרו לכם לבצע השוואה טובה – העבירו את מאפייני ההשוואה של כל קבלן לטבלה והחלו לגבש החלטה לגבי הקבלן הנבחר.
  • לאחר בחירת הקבלן עליכם לבצע פעולות נוספות כדי להבטיח את העבודה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם: בצעו משא ומתן עם הקבלן לגבי הצעת המחיר ובדקו עם אנשים נוספים האם ההצעה משתלמת, קבעו אבני דרך ולו"ז מוסכם וחתום  (מועדי התשלומים יהיו בהתאם לאבני הדרך).
  • חתמו על חוזה מפורט מול הקבלן, מומלץ לקחת עו"ד מלווה לסגירת כל הפרטים.
 • טיפ חשוב נוסף: מפקח בנייה מנוסה יוכל למצוא עבורכם קבלן מומחה לבניית וילות שהוכיח ניסיון עבודה טוב עם מפקח הבנייה.לאתר הבית של יעקב אביב
השארת תגובה