מכונת קפה לבית ולמשרד – אילו מכונות כדאי לקנות?

מבחר סוגי מכונות הקפה הביתיות (המתאימות לבית ולמשרד/מקום עבודה גם יחד) הוא כיום רחב ועשיר יחסית, מה שהופך את הבחירה עבור חלקנו למבלבלת ומאתגרת יותר. על פי אילו שיקולים מומלץ לבחור את מכונת הקפה הביתית/משרדית שנקנה, ומיהן החברות הנחשבות בתחום שכדאי להכיר?

צילום: pixabay
צילום: pixabay

את הבחירה במכונת קפה לבית או למשרד ניתן לעשות גם על פי זהות החברה, כך שכדאי להכיר כמה מהשמות המרכזיים והנחשבים ביותר בתחום. בהקשר זה נרצה לציין כאן שתיים מהחברות העיקריות הפועלות בעולם מכונות הקפה, חברות אשר המכונות שלהן נחשבות לאיכותיות, עמידות ומשתלמות לרכישה –

שם ראשון אותו כדאי להכיר בתחום הוא "פיליפס" – יצרנית מכשירי אלקטרוניקה אותה רובנו מכירים מזה שנים רבות. פיליפס מייצרת גם מכונות קפה, ונחשבת לאחת היצרניות המובילות בתחום. ניתן למצוא כיום דגמים שונים של מכונת קפה פיליפס, הן מכונות אוטומאטיות והן מכונות חצי אוטומטיות, ודגמים הכוללים מטחנת קפה מובנית. פיליפס היא חברה הולנדית אשר פועלת בהצלחה בעולם כבר מעל למאה שנים, ונחשבת לאחת היצרניות המצטיינות של מכשירים ואביזרים מסוגים שונים. גם מכונות הקפה של החברה נחשבות אמינות ועמידות לטווח הארוך.

שם שני שכדאי להכיר בהקשר זה הוא "דלונגי" – חברה איטלקית אשר פועלת גם כן תקופה ארוכה מאוד (מאז 1902…), וידועה במכונות ומוצרי קפה איכותיים במיוחד. הקישור בין איטליה לבין קפה ברמה גבוהה ברור אינטואיטיבית לרובנו, ואכן מכונות הקפה של דלונגי מוכיחות כי מסורת הקפה האיטלקית היא באמת משובחת ורלבנטית כאשר אנחנו בוחרים את המכונה שתכין לנו את האספרסו שאנחנו שותים מדי יום. גם במקרה של מכונת קפה דלונגי תמצאו מספר דגמים שונים המתאימים לבית ו/או למשרד מהם ניתן לבחור, כולל כמה וכמה דגמים הכוללים גם מקציף חלב מובנה.

סוג מכונת הקפה הרצוי

בחירה במכונת קפה על פי זהות היצרן, ספציפית של יצרנים נחשבים דוגמת דלונגי או פיליפס, יכולה להוות דרך טובה להבטיח כי אנו קונים מכונה איכותית ועמידה, כזו המגיעה עם אחריות אמינה וכו'.

אך ניתן (ורצוי) לבחור מלכתחילה גם בסוג מכונה המתאים לשימוש ביתי או משרדי, ובמקרה זה קיימות כמה אפשרויות שונות.

מכונת קפה אוטומטית היא לרוב הסוג הרצוי עבור שימוש משרדי, מכיוון שאיננו רוצים שכל אחד מהעובדים המכין לעצמו כוס קפה יתחיל להסתבך ולבזבז זמן על תפעול מכונת האספרסו. מכונה אוטומטית מוציאה לנו כוס אספרסו טרייה לאחר לחיצה על כפתור או שניים בלבד, וזה בדרך כלל מתאים יותר למקומות עבודה, כמו גם למרבית הבתים.

בנוסף, במיוחד במקרים בהם לא רוצים להתעסק יותר מדי בתהליך הכנת האספרסו מומלץ לבחון את האפשרות של מכונת קפסולות. לא בכדי מדובר באחד מסוגי מכונות הקפה הנפוץ ביותר בשימוש ביתי ובמקומות עבודה בארץ ובעולם כיום – אופן הפעלת המכונה והכנת הקפה הוא הפשוט והמהיר ביותר שניתן לבקש.

השארת תגובה