פיגוע הגרזנים: מצוד אחר המחבלים

שלושת נרצחי הפיגוע הובאו לקבורה • הותר לפרסום: הנרצח הראשון הביא את המחבלים לעיר ברכבו • המחבלים נמלטו מהמקום ברכבו גנוב איתו הגיעו מהשטחים

הרוצחים מאלעד
הרוצחים מאלעד

כ-48 שעות אחרי הפיגוע הרצחני באלעד, והמצוד אחרי המחבלים בעיצומו.

על פי הערכות מערכת הביטחון המחבלים נשארו בשטח ישראל ונערכים לפיגוע נוסף. מפקד מחוז המרכז במשטרה, ניצב אבי ביטון, ציין כי במשטרה סבורים שהמחבלים נמלטו כשהם חמושים, ולכך נערכים כוחות הביטחון בהתאם.

החיפושים מתמקדים כעת באזור אלעד וראש העין, יתכן שהמחבלים התפצלו לאחר הפיגוע.

בתוך כך, בתום הערכת מצב ביטחונית הוחלט להאריך את הסגר הכללי שהוטל על יו”ש וכן על המעברים ברצועת עזה עד ליום שני – כך הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים. בהודעה נמסר כי במהלך הסגר יתאפשר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד ובכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני בעיר אלעד ונמלטו מהזירה הם אסעד יוסף אסעד אלרפאעי, בן 19, וצבחי עמאד צבחי אבו שקיר, בן 20.

המחבלים ללא עבר ביטחוני וללא שיוך ארגוני לאחד מארגוני הטרור, ולא היו מוכרים למערכת הביטחון.

שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הקשה הם שוהים בלתי חוקיים שעבדו בעיר אלעד ולכן הכירו את המקום וידעו לאן להגיע. הותר לפרסום כי אורן בן יפתח ז”ל, אחד הנרצחים בפיגוע באלעד, הסיע את המחבלים ברכבו, לאחר שסבר שמדובר בפועלים פלסטיניים. עם הגעתם אל העיר, רצחו המחבלים את בן יפתח בגרזן ברכבו ולאחר מכן רצחו את יונתן חבקוק ובועז גול.

לשירות הביטחון הכללי היה ברור מראשיתה של החקירה שהוא הנרצח הראשון, זאת לאחר שבזירה אותר מוצג שלכאורה הפליל אותם. על פי החשד הוא הביא אותם ליישוב לבקשתם, ככל הנראה מאיזור קו התפר. המחבלים ביקשו לעצור באלעד ולאחר מכן רצחו אותו בתוך הרכב.

בן יפתח הותיר אחריו שישה ילדים, חבקוק, תושב אלעד, הותיר אחריו חמישה ילדים. גול, גם הוא תושב אלעד, הותיר אחריו חמישה ילדים. השלושה הובאו למנוחות בשעות הצהריים.

בית החולים בילינסון בפתח תקווה עדכן הערב כי התייצב מצבם של שני הפצועים קשה שאושפזו במחלקת טיפול נמרץ במוסד הרפואי. השניים, שי בן שלמה ושמעון בן גמלא, עדיין מורדמים ומונשמים, אך כבר לא נשקפת סכנה לחייהם.
במערכת הביטחון מעריכים כי שני המחבלים לא נמצאים עוד בעיר. עם זאת, הערכה היא כי הם עדיין בשטח ישראל ולא הצליחו עד כה להימלט חזרה לשטחי יו”ש.

המשטרה הודיעה כי שני החשודים, תושבי הכפר רומאנה סמוך לג’נין, נמלטו מזירת האירוע לאחר הפיגוע.

הם חמושים בנשקי הפיגוע וברשותם רכב “משטובה” הגנוב שאיתו חדרו לישראל.

עד כה לא ידוע היכן הם מסתתרים ושב”כ נכנס לפעולה ובמערכת הביטחון מפעילים לחץ במטרה שיעשו טעות ויחשפו.

“המשטרה, בשיתוף פעולה עם השב”כ ויחידות מיוחדת נוספות, מבצעים החל מאמש פעילות מוגברת באזור אלעד, תוך הפעלת כלל האמצעים הטכנולוגיים שברשותה, כדי לעצור את 2 תושבי אזור ג’נין החשודים בביצוע הפיגוע באלעד”, נמסר בהודעה הרשמית.

ראש עיריית אלעד ישראל פרוש התייחס לפיגוע הרצחני בעיר ואמר כי המחבלים לא נמצאים בעיר.

פרוש: “זה היה אירוע לא פשוט, שני אנשים שידעו טוב מאוד מה הם עשו. הם אפילו לא עבדו עם נשק, זה גרזנים, הם ידעו לקלוע למטרה, הם לא יכלו לצאת מהדבר הזה. אני לא יכול להרחיב, אבל הם לא בעיר.

“עושים מה שצריך לעשות. זה אירוע לא פשוט, למעלה מ-10 יתומים. הפארק נשאר מלא עם עגלות של ילדים, אנשים ראו את הזירה הראשונה מהבתים. ”

השארת תגובה