ישראל מתכוננת: ימי לוחמה בעזה

סיכום חדשות החג-שבת: הרקטות המשיכו להגיע מעזה • קוצב לב הושתל בליבו של חבר הכנסת יעקב ליצמן • הרב דרוקמן פונה לבית החולים • בוטלה חובת עטיית מסיכה

חבר הכנסת יעקב ליצמן
חבר הכנסת יעקב ליצמן

חובת עטיית המסכות בחללים סגורים בוטלה מהערב בשעה 20:00.

ההחלטה התקבלה בעקבות המשך הירידה בתחלואה בקורונה.

בשל ביטול המגבלה, שהיא אחת מהאחרונות שנותרו מתקופת הקורונה, אזרחי ישראל שחוגגים הערב את המימונה כבר לא מחיובים לעטות מסכות.

עם זאת,  חובת עטיית המסכות תישאר במקומות שבהם הסיכון להידבק נותר גבוה כבעבר, כמו בתי החולים, מוסדות ‘מגן אבות ואימהות’ וטיסות בינלאומיות. גם חולים מאומתים שיעשו את דרכם למקום הבידוד שלהם ייאלצו להישאר עם המסכות בשלב זה.

***

הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית,  פונה בשבת באמבולנס לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים –  לאחר שחש ברע ביומיים האחרונים.

הרב דרוקמן התקשה לאכול ביומיים האחרונים, והוא חש בחולשה ובחום גוף גבוה.

הוא פונה לבית החולים מביתו שבמרכז שפירא לקראת סוף השבת. הוא חלוש ומטופל באנטיביוטיקה.

לפני ליל הסדר אושפז הרב דרוקמן בבית החולים כחלק מטיפול שגרתי אותו הוא עובר, ובתוך כך אובחן עם דלקת ריאות בעקבותיה החל בטיפול אנטיביוטי.

שמו לתפילה: הרב חיים מאיר בן מילכה דרוקמן.

***

ח”כ יעקב ליצמן, יו”ר סיעת יהדות התורה, הובא במהלך חג שביעי של פסח למרכז הרפואי שערי צדק – לאחר שלא חש בטוב והתמוטט בביתו.

לפני ימים ספורים התעלף ליצמן בבית הכנסת בירושלים, לאחר שלא חש בטוב וטופל במקום.

בחג, לאחר סידרת בדיקות, עבר הח”כ השתלת קוצב לב על ידי פרופ’ מיכאל גליקסון, מנהל מרכז הלב המשולב בשערי צדק.

מבית החולים נמסר כי “ניתוח השתלת הקוצב עבר בהצלחה וח”כ ליצמן מתאושש ומרגיש טוב”.

***

הרה”ח רבי ר’ יעקב שושן רוזנברגר זצ”ל, מחסידי גור ומגיד שיעור בישיבת ‘דברי יציב’ של צאנז ב’עיר האדומה’ נפטר בגיל 58 לאחר דום לב.

לכונני הצלה שהוזעקו אל ביתו לא נותר אלא לקבוע את מותו למגינת לב בני משפחתו, מכריו ותלמידיו.

המנוח זצ”ל נולד בחודש סיון תשכ”ד לאביו הרה”ח רבי מאיר שושן ז”ל שנפטר בצעירותו. הוא גדל בבית סבו הרה”ח רבי אברהם ישעיהו רוזנברג ז”, מזקני חסידי גור. שהיה מקורב לאדמו”רי בית גור.

הוא נישא לבתו של הרה”ח רבי דוד זילברשטיין, מחסידי גור בחיפה.

כיהן כמגיד שיעור בישיבת בעלזא-מכנובקא ועם הקמת ישיבת ‘דברי יציב’ בחיפה עבר לכהן בה כמגיד שיעור.

הוא הותיר אחריו את רעייתו, מנהלת התיכון בחיפה, חמישה ילדים – מתוכם שניים שטרם זכה להשיא.

***

בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק נפטרה בכניסת השבת בשיבה טובה הרבנית אסתר קליין ע"ה אלמנת רבו של מושב יסודות, הגאון רבי דוד בן ציון קליין זצ"ל והיא בת 95 בפטירתה.

***

שלוש רקטות נורו במהלך ליל שבת מרצועת עזה לעבר ישראל. לפי צה"ל, רקטה אחת נפלה בשטח פתוח בקרבת הגדר באזור המועצה האזורית שער הנגב. רקטה נוספת נפלה בתוך הרצועה, בבית חאנון. לפי דיווחים פלסטינים, מספר תושבים עזתים נפצעו.

במערכת הביטחון החליטו בעקבות הירי בלילות האחרונים שלא לפתוח מחר את מעבר ארז ליציאת פועלים וסחורות לעזה. ההחלטה על פתיחת המעבר תיבחן בהתאם להערכת המצב. כ-12 אלף פועלים שנכנסים מרצועת עזה לישראל מכניסים כ-5 מיליון שקלים לרצועה מידי יום.

***

יעל אורבך ע"ה, אמו של חבר הכנסת ניר אורבך מסיעת 'ימינה', הלכה לעולמה בבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שאושפזה בשבועות האחרונים. חבר הכנסת שנפש במהלך חג הפסח בחופשה בעיר דאהב בסיני, נאלץ לקטוע אותה לאחר שהתבשר על התדרדרות במצבה. עם צאת השבת הודיעו בלשכת חבר הכנסת, "אנחנו מצטערים להודיע כי במהלך השבת נפטרה אימו של יו"ר סיעת ימינה חה"כ ניר אורבך, יעל אורבך."

אורבך, יו"ר ועדת הכנסת, היה אמור לנהל השבוע את הדיון על הכרזת ח"כ עמיחי שיקלי כפורש, אולם, עוד בטרם פטירת אמו ביקש אורבך מח"כ איתן גינזבורג מסיעת 'כחול לבן' לנהל במקומו את הישיבה.

השארת תגובה