חדש: טיפת חלב עד למיטת היולדת

האכלת תינוק FREEPIK
האכלת תינוק FREEPIK

בימים אלה מציינים יום הולדת שנתיים למיזם הייחודי של שירות טיפת חלב במחלקות היולדות בסורוקה, פרי שיתוף פעולה בין משרד הבריאות, כללית מחוז דרום וסורוקה  מרכז רפואי-אוניברסיטאי. השירות ניתן בשלב זה בשתי מחלקות ויורחב בהמשך גם למחלקות נוספות.

במיזם זה אחיות טיפת חלב פוגשות את היולדות כבר בזמן האשפוז בבית החולים, מנגישות מידע והדרכה ראשונית על המשך טיפול ומעקב אחר היילוד ומתאמות ביקור ראשון בתחנות טיפת חלב בקהילה. כך יולדת יוצאת לביתה עם המידע הרלוונטי על מעקב התפתחות, שגרת חיסונים וטיפול בתינוקות.

עדן לוי מבאר שבע, שילדה את בתה השנייה ואושפזה ביולדות ג', סיפרה: "האחות של טיפת חלב הגיעה עד אלי לחדר עם כל הציוד והמידע, וכבר תיאמה לי תור לשקילה ומעקב. זה נהדר שיש שירות כל כך נוח ונגיש שחוסך לי זמן".

מאשו סלומון, מנהל הסיעוד במחלקת יולדות ב': "העבודה המשותפת שלנו יחד עם אחיות טיפת חלב מייצרת שינוי משמעותי שמקדם את בריאותן של היולדות והתינוקות, ואת בריאות הקהילה בכלל. היולדות מעידות כי השירות נוח ויעיל ומציינות כי הוא מקל עליהן אחרי השחרור הביתה".

שגית פז-טל, מרכזת תחום אם וילד בלשכת הבריאות מחוז דרום: "אנו שמחות על ההזדמנות להנגיש את השירות שלנו עבור היולדות בסורוקה ועל ההיענות החיובית והתגובות הטובות. זהו פרויקט חשוב שמצליח בזכות שיתוף הפעולה עם האחיות במחלקות והנהלת בית החולים".

השארת תגובה