התיעוד המטלטל: השוטר נרצח – וחברו מחסל

משטרת ישראל פירסמה תיעוד ממצלמת השוטר השוטר ששעט לעבר המחבל יחד עם חברו – המחבל רוצח את השוטר הראשון ומחוסל בידי השוטר השני

חיסול המחבל אתמול בבני ברק על ידי שוטרי תחנת בני ברק, תועד כולו משלב קבלת הדיווחים הראשוניים על שמיעת ירי, שיגור הכוחות, וסגירת הכוחות על המחבל והניטרול שלו.

מערכות ההקלטה של מרכז השליטה המחוזי, ומצלמות הגוף של השוטרים, תיעדו את מהירות התגובה של הכוחות, משלב קבלת הדיווח של החשודים ועד לנטרול המחבל.

בשעה 19:57 החלו להגיע למוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב קריאות אזרחים על אדם היורה מנשק ברחוב ז’בוטינסקי בבני ברק.

ב-19:58 מועבר דיווח לכלל הניידות והאופנועים של מרחב דן, והכוחות מתחילים לנוע לעבר רחוב ז’בוטינסקי.

צוות סייר-אופנוען 417 עם הלוחם רס”מ אמיר ח’ורי הנוהג באופנוע ורס”מ ע’ מקבל את הדיווח כשהם ברחוב המרגנית ברמת גן בסיור ביטחון שוטף, ומתחיל לצמצם טווחים לכיוון רחוב ז’בוטינסקי.

20:01 – צוות 417 מגיע לז’בוטינסקי 22 בני ברק ומדווח שהוא שומע ירי מתוך השכונה ומתחיל להתקדם לכיוון הירי, תוך קבלת הכוונה ממרכז השליטה המחוזי ומאזרחים ברחוב.

20:02 – הצוות מגיע לרחוב הרצל 63, נתקל במחבל שפותח באש על הצוות, פוצע אנושות את רס”מ ח’ורי, רס”מ ע’ פורק מהאופנוע ובירי מדוייק וממוקד מאקדחו מחסל את המחבל.

שמעון כהן, תושב בני ברק, היה זה התקשר אתמול למשטרה מיד כשהבין שהוא נקלע לזירת פיגוע.

הנה השיחה הדרמטית:
כהן: “יש יריות בביאליק בני ברק”.

שוטרת: “תתרחק, אנחנו בדרך אליך”.

כהן נשמע כשהוא קורא למי שנמצא באזור לתפוס מחסה: “לכו אחורה, ילדים כנסו הביתה”.

שוטרת: “אל תנתק אני עושה לך ועידה עם שוטר”.

במקביל מתחיל כהן לברר אם למישהו במקום יש נשק: “יש למישהו אקדח? זה נראה יריות שם תיזהרו, יש לך אקדח”?
שוטרת: “אל תנתק”.

כהן: “היה שמה צעקות איפה שאנשים יושבים בחנות, הנה אתה שומע? הנה הוא יורה עוד שניים, הוא יורה בו, הנה זה הוא, תיזהרו, כבה את האוטו, תברח! תברח תיסע הוא יורה פה! הנה הוא יורה פה! תברחו יש יריות”.

שוטר עולה בוועידה: “בדרך אליכם איפה אתם?? יש מלא ניידות רק תכווין אותנו איפה, אנחנו באים, בדיוק איפה אתה? אתה רואה מישהו”?

כהן: “הנה הוא יורה עוד פעם, הנה הוא הנה הוא הוא ירה לתוך מכונית הוא רץ לכיוון השניים הוא יורה, הנה הוא שמה אתם רואים אותו? הוא ברחוב השניים תרדו למטה”.
שוטר: “בדרך אליך כולם, תתרחקו משם”

היום תיאר כהן: “כואב לי הלב שחמישה אנשים נרצחו, הבוקר הבנתי שאחד השוטרים שדיברו איתי ושהכוונתי אותם נרצח. זכרונו לברכה”.

שמעון תיאר את השניות לפני השיחה למשטרה: “שמעתי יריות, בהתחלה לא הבנתי אם זה נפצים או ירי מנשק, עמדתי ברחוב ביאליק. בהתחלה ראיתי אותו, ברגע שראיתי שהוא יורה הבנתי שהוא מחבל ומיד התקשרתי למשטרה. במוקד עלתה שוטרת, התחלתי להכווין אותם ולהגיד לה לשלוח מהר שוטרים לרחוב השניים, הוא היה עם נשק ארוך עם רצועה על הנשק, ולבש שחור.

“ראיתי את המחבל והוא רואה אותי, ראיתי אנשים שהולכים ברחוב עם טלפון כאילו לא קורה כלום. התחלתי לצעוק עליהם ‘תעופו יש כאן ירי’, צעקתי לאנשים מהחלונות ‘כנסו לבתים ותנעלו חלונות’. על הקו שוטרת חיברה אותי עם שני השוטרים והתחלתי להכווין אותה. אני חושב שהיא אמרה לי למצוא מחסה, להתרחק משם.

“אני התחבאתי בכניסה לבניין אבל נשארתי בקשר עם עין על המחבל. ואז ראיתי שלושה שוטרים, אחר כך הבנתי שהוא רצח אחד מהם. אני יש לי מזל, נס משמיים”.

השארת תגובה