הפיגוע בבני ברק: אלו הנרצחים

שלושה ישראלים נרצחו אמש בפיגוע בבני ברק: שני תושבים ושוטר שהוזעק לזירה • הבוקר תתקיים הלוויית הקדוש ר' אבישי יחזקאל השם יקום דמו • זהות שני נרצחים נוספים טרם פורסמה

הפיגוע בבני ברק
הפיגוע בבני ברק

קורבנות הפיגוע הרצחני בעיר בני ברק: הקדוש האברך הרב אבישי יחזקאל הי”ד, מלמד בתלמוד תורה ‘אור דוד’, תושב רחוב השניים בשכונת פרדס כץ, נרצח בידי המחבל הערבי בפיגוע הירי הרצחני בעיר התורה והחסידות.

המנוח הי”ד, בן 29, נרצח בדם קר בידי המחבל הנתעב כאשר היה ליד ביתו, עת יצא עם בנו הפעוט “לסיבוב” על מנת להרדימו.

אבישי הי”ד נולד בתל אביב בחשוון תשנ”ג, לאביו הרב מנשה יחזקאל, מגיד שיעורים בבתי הכנסת ‘בית שלמה’ ו’בן פורת’ בתל אביב, ולאמו מרת נאוה.

בצעירותו למד בישיבת ‘יקירי ירושלים’ לצעירים בירושלים ולאחר מכן למד בישיבת ‘משכנות תורה’ בבני ברק.

כיהן כמלמד בכתה ב’ בתלמוד תורה ‘אור דוד’ בשכונת פרדס כץ.

הותיר אחריו את הוריו, אחיו ואחותו, אלמנתו מרת נעמה לבית משפחת ביטון ממבשרת ציון, הנמצאת בחודש השמיני להריונה, וילד בן שנתיים.

חברו, איש התקשורת שמעון ליברטי מעיתון ‘הדרך’, ספד לו: “החברותא שלי מישיבה קטנה, הרב אבישי יחזקאל הי”ד. כמה התמדה, כמה כשרון, כמה שמחת חיים. גם אחרי שהתחתנו תמיד היה מתקשר לעדכן על עוד פעילות תורנית שעשה בשכונת ילדותו ‘יד אליהו’ בתל אביב.

“עוד שיעור, עוד ‘ליל שישי’, עוד מבצע לכתיבת חבורות וחידושי תורה. תמיד מחפש לעשות עוד. הלב נקרע”.

הלוויית הקדוש הרב אבישי יחזקאל הי"ד הבוקר בשעה 9.30 מביתו רחוב השנים בני ברק.

****

ר’ יעקב ישראל שלום הי”ד, בן 36, אב לארבעה ילדים, תושב שכונת פרדס כץ בעיר, נרצח בידי המחבל הערבי בעת שנהג ברכבו בצומת הרחובות השניים וביאליק.

המנוח הי”ד נולד בבני ברק בחודש אב תשמ”ה, לאביו הגאון רבי מאיר שלום זצ”ל, מחשובי תלמידי החכמים של קהילת תימן בבני ברק. הוא נולד מיד לאחר פטירת ה’סטייפלר’ זצ”ל ונקרא על שמו.

בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו, בת למשפחה מהעיר רחובות.

הוא התגורר ברחוב ביאליק 10 בשכונת פרדס כץ. כאשר פנה הערב עם רכבו מרחוב השניים לרחוב ביאליק, סמוך לביתו, ירה לעברו המחבל ורצח אותו, תוך כדי נסיעה.

היה נעים הליכות והאיר פנים לכל אדם. “איזה אדם טוב הוא ה יה”, ספד לו אחד מחבריו”.

אביו זצ”ל נפטר בגיל 70, לפני שנה וחצי, בערב חג הסוכות תשפ”א, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

יעקב ישראל הי”ד הותיר אחריו את אמו מרת זהבה, אחיו ואחיותיו, רעייתו וחמישה ילדים.

 

****

חתר למגע בפיגוע בבני ברק ושילם בחייו: אחד הנרצחים בפיגוע הירי בעיר התורה והחסידות הוא רס”מ אמיר חורי בן 32 מנוף הגליל, שוטר בצוות האופנוענים שחיסל את המחבל.

חורי נפצע באורח קשה מאוד במהלך ניטרול המחבל ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, תוך ביצוע פעולות החייאה שלמרבה הצער לא צלחו.

המשטרה פרסמה הודעת אבל בה נאמר: “משטרת ישראל מרכינה את ראשה עם נפילתו של רס”מ אמיר חורי ז”ל שנהרג הערב בקרב עם מחבל חמוש במהלך פיגוע ירי לעבר אזרחים ושוטרים ונוטרל לאחר קרב יריות בעיר בני ברק. יהי זכרו ברוך.

“רס”מ אמיר חורי ז”ל, בן 32, תושב נוף הגליל שירת כסייר אופנוען בתחנת בני ברק במרחב דן של מחוז ת”א. השאיר אחריו הורים אח ושתי אחיות”.

בפיגוע נרצחו עוד ארבעה בני אדם: שניים מהם חרדים תושבי בני ברק ושני עובדים זרים.

חורי וחברו לצוות רס”מ ע’, שהוזעקו לזירת הפיגוע, נעו באחת מסמטאות בני ברק על אותו אופנוע ונתקלו במחבל. המחבל הצליח לירות לעברם ואחד הכדורים  פגע בחורי.

רס”מ ע’ שיחזר את רגעי ההיתקלות: “קיבלנו כמה קריאות על אירוע עם יריות, הגענו למקום האירוע ונסענו נגד כיוון התנועה בהרצל כי אמרו שזה ברחוב השניים בהרצל בני ברק.

“איך שאנחנו מגיעים לכניסה לרחוב הרצל מז’בוטינסקי הבחנתי במחבל עם M16 מכוון אלינו, ירה כדור אחד על שותף שלי שנפל. אני כבר הייתי עם האקדח ביד, נפלנו עם האופנוע – ניהלנו קרב של כמה שניות, הוא ירה אולי שני כדורים – אני חיסלתי אותו עם האקדח שלי לאחר מכן הרחקתי”.

המפכ”ל יעקב שבתאי שוחח בטלפון עם רס”מ ע’, ולאחר מכן שוחח עם ג’ריס, אביו של אמיר ז”ל.

רס”מ ע’ סיפר למפכ”ל על שארע ועל ניטרול המחבל שהיה חמוש ב-M-16.

המפכ”ל אמר לרס”מ ע’:  “אתם גיבורים! בזכותכם ניצלו הערב חייהם של אזרחים רבים. אתה ואמיר ז”ל הגעתם במהירות לאירוע והפגנתם חתירה למגע תוך גבורה ומקצועיות בקרב יריות מול מחבל שהתכוון לבצע טבח בכמה שיותר אזרחים. אני מחזק אותך ומשתתף בצער על נפילתו של שותפך לנשק, רס”מ אמיר ז”ל”.

בנוסף שוחח המפכ”ל בטלפון עם ג’ריס חורי, אביו של השוטר אמיר חורי.

ג’יריס, אביו של אמיר ז”ל סיפר למפכ”ל כי הם משפחה של שוטרים וכי הוא גמלאי של משטרת מחוז תל אביב. בנוסף סיפר למפכ”ל שהשיחה האחרונה בינו לבין בנו הייתה בשש בערב בה סיפר לו אמיר ז”ל שהוא ביצע מטווחים היום במסגרת אימון ירי.

המפכ”ל אמר לג’ריס: “אני משתתף בצערכם על נפילתו של אמיר ז”ל. זה אירוע קשה ואסון גדול עבור המשטרה. לצד האסון הגדול חשוב לי לומר לך שהבן שלך הציל הערב את חייהם של אזרחים רבים. בנך הפך הערב למורשת וזיכרון של גבורה עבור מדינה שלמה.

“משטרת ישראל תלווה אתכם לעד וכל מה שצריך אנחנו לרשותכם. אני שולח לך חיבוק חם ואוהב ומבטיח שאגיע אליכם מיד עם סיום הבידוד”.

תגובה אחת
  1. זה לא אחד מהנרצחים זה המחבל!!! תקנו את התמונה!

השארת תגובה