פיגוע בבני ברק: צרורות ירי פילחו את האוויר

חמישה הרוגים בפיגוע ירי בבני ברק: מחבל על אופנוע ירה ופגע לפחות בחמישה אנשים על ציר ז'בוטינסקי בין הרחובות ביאליק והשניים • היורה נוטרל • הביטוח הלאומי ישבית סניפים בערים ערביות

בשעה 19:56 הגיע מחבל חמוש בנשק אוטומאטי מסוג m16 לרחוב הרצל בבני ברק וירה למוות באדם ראשון בו נתקל. שם המשיך אל עבר רחוב הראשונים, מחוץ לחנות המכולת המקומית ירה פעם אחר פעם בשני אנשים שישבו. המחבל הרים את נשקו כשהוא תר אחר קורבנות נוספים. תלמיד ישיבה שהגיע לזירה נס על נפשו כשנשק המחבל 'נתקל', רוכב אופניים הגיע גם הוא אל הזירה – גם לעברו הניף המחבל את הנשק ששוב נתקע.  אז מגיע לרחוב הקטן רכב עם חלון פתוח והמחבל יורה בנהג הרכב למוות. המחבל ניגש אל הרכב וכשגילה כי הנהג הרוג המשיך לחפש אחר קורבנות נוספים – אז נורה המחבל למוות.

בהלה גדולה פרצה ושלל קריאות לעזרה התקבלו במוקדי החירום על קולות ירי ונפץ שנשמעו ברחובות הסמוכים ואף בשכונות מרוחקות. לכל קריאה שכזו נשלחו צוותי חירום שבדקו את הזירות השונות עד כי הוסרו החששות.

בפיגוע עצמו נרצחו ארבעה בני אדם ושוטר שנזעק לזירה.

במד"א מסרו כי בשעה 20:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על שמיעת קולות ירי ברחוב השניים בבני ברק. בשלב זה מדיווח ראשוני בלבד צוותי מד"א מטפלים במקום בנפגע אחד. עדכון בהמשך.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ל 5 פצועים מירי.

המחבל – תושב הכפר יעבד שבצפון השומרון. ככל הנראה שמדובר בשוהה בלתי חוקי שעבד באחד מאתרי הבנייה בעיר.

מוטי נוימן חובש איחוד הצלה מסר: "הענקנו סיוע לנפגע יחיד מירי שפונה לבית החולים במצב קשה. לא איתרנו עד כה נפגעי גוף נוספים. כמו כן יחידת חוסן – היחידה לעזרה של איחוד הצלה העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה".

זאבי פישמן חובש איחוד הצלה מסר: "הענקנו סיוע לנפגע מירי שפונה לבית החולים במצב אנוש. למרבה הצער נקבע מוות בזירה על ארבעה. כמו כן יחידת חוסן – היחידה לעזרה של איחוד הצלה העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה".

חובש מד"א ליפא הירש שטיפל בפצועים סיפר: "שמענו את היריות מתחנת מד"א ויצאנו מיד לכיוון. ברחוב הרצל הבחנו בגבר כבן 30 שוכב מחוסר הכרה. הוא היה ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו. כ- 100 מטר משם בהמשך הרחוב ראינו גבר כבן 40 מחוסר הכרה עם פצעי ירי בגופו, צוות מד"א נוסף שהגיע למקום העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבי"ח בלינסון כשמצבו אנוש. יחד עם הצוות שהיה איתי המשכנו לזירה ברחוב השניים פינת ביאליק שם ראינו 3 פצועים מחוסרי הכרה, כשאחד מהם בתוך רכב ושניים נוספים שוכבים על המדרכה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם."

חובש מד"א מנחם אנגלנדר סיפר: "אני גר ברחוב השניים בבני ברק והייתי בבית כששמעתי את קולות הירי. מיד יצאתי לרחוב וראיתי מולי את המחבל שכיוון אלי את הנשק. באורח נס היה לו מעצור בנשק והואו לא הצליח לירות. עליתי מיד חזרה הביתה, נעלתי את הדלת ודיווחתי על כך למוקד. ברגע שהגיעו כוחות משטרה למקום ואיבטוח את הרחוב ירדתי חזרה למטה אבל לצערי שלושה גברים כבני 30 שסבלו מפצעי ירי היו מחוסרי הכרה ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם."

חובש רפואת חירום במד"א דניאל אמזלג שפינה את הפצוע לבית החולים סיפר: "הפצוע סבל מפצע ירי בגופו והיה במצב קריטי. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. הרופאים בחדר הטראומה המשיכו את הטיפול הרפואי ואת פעולות ההחייאה אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ובסופן הם לצערנו נאלצו לקבוע את מותו"

עקיבא קאופמן חובש בכיר באיחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה מסר: "תוך כדי נסיעה באופני החירום של איחוד הצלה שמעתי קולות ירי. עצרתי להעניק סיוע לנפגע אנוש שלאחר מכן פונה לבית החולים. למרבה הצער נקבע מוות בזירה על ארבעה. כמו כן יחידת חוסן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה".

כונני ארגון הצלה הוזעקו למספר זירות בעיר בני ברק בעקבות דיווח על פעילות חבלנית עוינת. יחד עם פראמדיקים של מד"א, העניקו הכוננים טיפול רפואי למספר פצועים בדרגות פציעה שונות, אשר פונו לבתי החולים שבאיזור. למרבה הצער בשל פציעותיהם הקשות נקבע מותם של ארבעה פצועים במקום.

פראמדיק הצלה, נתנאל ולד, סיפר: "מדובר באירוע מורכב וקשה הכולל בתוכו 2 זירות שונות.

בזירה הראשונה, ברחוב הרצל, העניקו חובשים מיחידת האופנועים של הצלה טיפול רפואי ראשוני לגבר כבן 40 הסובל מפצעי ירי קשים והוא פונה במצב אנוש לבית החולים בלינסון בפתח תקווה. בנוסף למרבה הצער, בשל פציעותיו הקשות, מותו של פצוע כבן 30 נקבע במקום.
בזירה השנייה, ברחוב ביאליק פינת השניים, שכבו שלושה נפגעים עם פציעות אנושות ופראמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותם במקום."

יו"ר הצלה הרב אושי שלומוביץ ציין כי מדובר באירוע טראגי וקשה מאוד אשר לא היה כמותו בעיר הוא ביקש להודות למתנדבים שסייעו באירועים בזירות השונות, הן באמבולנסים והאופנועים של הארגון, והן אלו שסייעו כחובשים רגליים.

3 תגובות
  1. בנט הנבל, תתפטר!

  2. עונש מוות למחבלים דחוף , לשלול לכל הפעילים התומכי טרור תעודות כחולות , להחזיר להם באותה מידה , להרוג להם משפחה , כמו שהם רוצחים ללא הרף ילדים , חיילים, נשים , גברים הם צריכים לקבל כגמולם , דיי למדינה יפת הנפש הזו, כל יום מאבדים פה אזרחים חפים מפשע, ולא עושים כלום בחוקיות ,לא משנים דבר, רק עונש מוות למחבלים והרתעה יביאו לשינוי !!!!!!

  3. עוד מתים בנט צא ממשלה

השארת תגובה