לקראת הרמדאן: גנץ נפגש עם מלך ירדן

שר הביטחון בני גנץ נפגש עם מלך ירדן עבדאללה בארמון המלך ברבת עמון ואיחל לו ולכל תושבי הממלכה רמד'אן כרים, לקראת חודש הרמד'אן שיחל בימים הקרובים

בני גנץ
בני גנץ

שר הביטחון בני גנץ נפגש היום עם מלך ירדן עבדאללה בארמון המלך ברבת עמון ואיחל לו ולכל תושבי הממלכה רמדאן כרים, לקראת חודש הרמדאן שיחל בימים הקרובים.

הפגישה עסקה באתגרים הביטחוניים האזוריים.

בפגישה העלה גנץ בפני המלך את הצעדים שמתכוונת ישראל לעשות על מנת לשמור על חופש הפולחן בירושלים ובאיו"ש, את חשיבות התיאום הביטחוני בימים אלו וכן דן איתו בצעדים אזרחיים נוספים לטובת שיפור חייהם של הפלסטינים ביהודה ושומרון וברצועת עזה שימומשו תוך עמידה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל.

שר הביטחון הדגיש בפניו את חשיבות השמירה על היציבות והשקט, ואת הצורך הכולל להילחם בטרור, ובפרט בארגון דעא"ש, שעומד מאחורי הפיגועים האחרונים בישראל.

שר הביטחון הודה למלך על מנהיגותו והשפעתו החיובית על האזור כולו, וכן על נכונותו לחזק את שיתופי הפעולה בין הממלכה לבין ישראל בכלל התחומים, ולהעמיק את השלום בין שתי המדינות.

הפגישה תואמה מבעוד מועד – לקראת חודש הרמד'אן ותואמה עם ראש הממשלה. השניים קיימו פגישה רחבה בהשתתפות שר החוץ הירדני ואחרים, וכן נועדו ב-4 עיניים.

לפגישה הצטרפו מהצד הישראלי ראש מטה שר הביטחון מעיין ישראלי, המזכיר הצבאי יקי דולף ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון דרור שלום וראש חטיבת 'מזרח תיכון' באגף המדיני-ביטחוני שמעון נוה.

השארת תגובה