התגובות לפיגוע: בגלל הזנחת הבדואים

המחבל שרצח היום שלוש נשים וגבר אחד בפיגוע משולב בבאר שבע הינו מחמד ע'אלב אחמד אבו אלקיעאן שהיה פעיל בארגון הטרור דאע"ש ונכלא בשנת 2015

הג'האד האיסלאמי והחמאס פירמסו הודעות ברכה על הפיגוע בבאר שבע. ברחובות עזה מחליקם לעוברים ושבים ממתקים כאות שמחה על הפיגוע הרצחני בבאר שבע.

סגן שר הביטחון אלון שוסטר מכחול לבן רמז כי מדינת ישראל אחראית לפיגוע הרצחני שאירע אחר הצהריים בבאר שבע – בו נרצחו שלוש נשים וגבר הי”ד.

בראיון בגל”צ אמר שוסטר בתגובה לפיגוע: “אסור לשכוח שבמשך עשרות שנים מדינת ישראל שגתה קשות באפליה של המגזר הבדואי – וזה הזמן להיות שם”.

תגובת שוסטר גררה תגובות סוערות ברשתות החברתיות.

ח”כ בצלאל סמוטריץ’, יו”ר הציונות הדתית, הגיב: “השמאל הישראלי העייף והמבולבל חולה במחלה סופנית. הוא איבד כבר מזמן את האמונה בצדקת הדרך וכעת גם את אינסטינקט הקיום הבסיסי. מדינת ישראל לא תשרוד חלילה אם הוא ימשיך להוביל אותה. ארורים מי שהחזירו אותו לשלטון בשל תאוות כבוד ושררה ומסכנים את מדינת ישראל”.

מנכ”ל מפלגת הציונות הדתית יהודה ולד הגיב: “היום הוא צריך ללכת הביתה. בושה למדינת ישראל שזה סגן שר הבטחון שלה. בושה”.

כוכב הרשת יבגני זרובינסקי הגיב: “איזו חלאה קמה והחליטו לצאת לרצוח אנשים אקראיים ברחוב, אנשים שהוא לא מכיר ולא עשו לו כלום – ומה אומר עכשיו סגן שר הביטחון אלון שוסטר בראיון? “אסור לשכוח שבמשך עשרות שנים מדינת ישראל שגתה קשות באפליה של המגזר הבדואי – וזה הזמן להיות שם”. הבנתם? אנחנו אשמים. טמבל”.

ח”כ לשעבר מהליכוד אסנת מרק הגיבה: “אלון שוסטר מאשים אותנו ברצח ארבעה ישראלים. עכשיו זה בסדר שיש במדינת ישראל אנשים הזויים עם שנאה עצמית מטורללת, אבל איך קרה שהם מנהלים את המדינה שלנו?? מרתיח!!”

לאחר הזעם שהתעורר נגדו, הגיב שוסטר: “אני משתתף בצערן של משפחות הנרצחים בפיגוע בבאר שבע. מערכת הביטחון תמשיך לפעול ביד חזקה ובנחישות נגד הטרור. אני מגנה בכל תוקף וללא כל תנאי, את הטרור הברברי של המחבל. הדברים הוצאו מהקשרם”.

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמר בעקבות פיגוע הדקירה בבאר שבע כי "בנט ולפיד חייבים להתעלם מכל שיקול פוליטי ולדאוג מיד לתפיסת המחבלים ולהשבת הביטחון לתושבי באר שבע והדרום" נתניהו אמר כי הוא משתתף בצער משפחות הנרצחים ומתפלל לשלום הפצועים, והוסיף כי "הפיגוע הרצחני והמזעזע מחייב פעולה מיידית לתפיסת כל מי שאחראים לו ולמיצוי כל חומרת הדין איתם".

נשיא המדינה יצחק הרצוג הגיב על הפיגוע: "הלב נקרע וכואב כשנפשות תמימות משלמות את מחיר הדמים של האיבה והשנאה". הוא הבהיר כי "הטרור לא יכריע אותנו ולא יערער את זכותנו להתקיים בארצנו". בציוץ בטוויטר הוסיף כי "יחד עם העם בישראל אני שולח תנחומים למשפחות האבלות. אני סמוך ובטוח כי גורמי הביטחון יפעלו באופן נחוש וכי האחראים יתנו את הדין".

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת מגנה את הפיגוע: "מגנה את הפגיעה באזרחים חפים מפשע, זו לא דרכו של הציבור הערבי בכלל, ובנגב בפרט, במאבקו הצודק נגד הנישול והדיכוי המתמשכים. מזהירה מפני ההסתה הגזענית ומהשימוש בפשע זה להצדקת הקמת מיליציות גזעניות שירדפו ערבים".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בתגובה לפיגוע בבאר שבע: "אני שולח את תנחומיי העמוקים למשפחות הנרצחים בפיגוע הקשה בבאר שבע, ומתפלל לשלום הפצועים.

קיימתי כעת הערכת מצב והתייעצות עם השר לביטחון פנים ועם מפכ"ל המשטרה בעקבות הפיגוע. האזרחים שירו במחבל הפגינו תושייה ואומץ לב ומנעו קורבנות נוספים.

כוחות הביטחון נמצאים בדריכות מירבית.

נפעל ביד קשה נגד מבצעי טרור. נרדוף ונשיג גם את סייעניהם."

שר התפוצות נחמן שי הגיב לפיגוע: "פיגוע קשה ונורא בבאר שבע. ישראל תמשיך להילחם בטרור בנחישות, בכל מקום ובכל עת. ליבי עם משפחות ההרוגים והפצועים, אני מתפלל לשלומם".

השרה איילת שקד הגיבה לפיגוע: "פיגוע נוראי, הלב בוכה ואין נחמה. מחבל שפל ותת אדם רצח אנשים חפים מפשע. משתתפת בצער המשפחות ומאחלת החלמה מהירה לפצועים. מצדיעה לאזרחים האמיצים שמנעו רצח של אנשים נוספים. מגיע לאזרחים שנהגו באומץ רב לקבל הוקרה על מעשיהם"

שר המשפטים גדעון סער הגיב לפיגוע: "ערב קשה וכואב. תנחומי למשפחות הנרצחים ואיחולי החלמה מהירה לפצועים. הפיגוע הנפשע ממחיש את חובתנו לחזק את המשילות בנגב. רק בזכות נחישות אזרחית נמנע אסון כבד עוד יותר. מול תופעות של הקצנה יש לפעול בתקיפות ולשמור על ריבונות המדינה בכל שטחה".

תגובה אחת
  1. השכלה חמור רוכש חוכמה יש או אין

השארת תגובה