'טעות' – מסע ההסתה בשם יו"ר הכנסת

יו"ר הכנסת מיקי לוי של 'ממשלת האיחוי' – לא חושב שזו בעיה לשסות ולגדף את הציבור החרדי • לכן גם בפרסום העוסק במעשי החסד, עובדיו תקפו בשמו

ח"כ מיקי לוי. צילום: הכנסת
ח"כ מיקי לוי. צילום: הכנסת

בשלהי האבל על מרן רשכבה"ג רבי חיים קנייבסקי זצ"ל, הוצף השיח הציבורי ב'קבלת פנים' שערכו תושבי העיר בני ברק למאות האלפים שהזדרזו להספיק את ההלויה בכיבוד אכילה שתיה ושאר צרכיהם.

ברשתות החברתיות, הציגו צילומי מודעות שהותירו בעלי בתים ודירות לעוברי אורח כשהם מזמינים אותם להתארח ולהשתמש ברכושם כבשלהם.

יו"ר הכנסת מיקי לוי (מסיעת יש עתיד) ראה לנכון להביע את דעתו האישית בתגובה למודעות אלו: "בלה בלה בלה, מי שנותן לאחיו למות למענו בצבא ולא נושא בנטל אין לו חסד ואין לו נתינה".

עם פרסום הדברים, מיהרו לזרום התגובות, הן על הניסוח והסגנון והן על התיזמון מצד השבר הפוקד העם בצל הסתלקותו של צדיק – והן מצד ניצול במת החסד למתקפה שלוחת רסן.

בלשכתו של יו”ר הכנסת מיקי לוי בחרו להגיב: “הוא בטיסה וזה ממש לא משקף את דעתו. אחד העובדים הגיב מהחשבון האישי שלו ושלח בטעות מהחשבון של לוי. התגובה הפסולה נמחקה”.

אולם על עצם הדברים ועל העובדה שהדברים נעשו בידי אחד מעובדי הלשכה, לא חשו כל צורך להגיב או להתייחס.

רק מאוחר יותר, כשיו"ר הכנסת נחת ביעד אליו טס – הוא מיהר להגיב: “נחתתי רק עכשיו אחרי טיסה ארוכה וחשוב לי להבהיר: הדברים שנכתבו הבוקר כביכול בשמי, לא נכתבו על ידי או בידיעתי ואינם משקפים את עמדותיי. יש לי כבוד רב למפעלי החסד והצדקה החרדיים ובאופן אישי אני חושב שהסיפור שהופיע בפוסט המדובר מעורר השראה ומרגש.

אנשים חמים פתחו את דלתם ואת ליבם וצריך לעודד את התופעה היפה הזו ולא לתקוף אותה.

כמו כן, ערכתי שיחת הבהרה עם העוזר שכתב בטעות מהחשבון שלי את התגובה הפסולה הזו והוא מתנצל עליה. ההתבטאות הזו אינה מקובלת עלי בשום צורה”.

השארת תגובה