מחריד: מחלקת הקורונה מוזנחת ומטונפת

מאיה נקר הגיעה לבקר את סבתה, המאושפזת במחלקת קורונה ונחשפה לתנאים ירודים של טינופת, לכלוך ומחנק • "אני לא רוצה לתאר לעצמי איזה חיידקים ופטריות מתפשטים בחום במחלקה שבתוך החניון"

אילוסטרציה: מחלקת קורונה
אילוסטרציה: מחלקת קורונה

ההזנחה במחלקת הקורונה:  מתיעוד שפרסמה ענבר טויזר  בחדשות 12 מתוך בית חולים, עולה תמונה מטרידה של תנאים לקויים.

מאיה נקר, נכדתה של אחת המטופלות במחלקה, סיפרה: “סבתא שלי חולת סרטן, נדבקה בקורונה ואושפזה במחלקת הקורונה של בית החולים בילינסון. כשהגעתי לבקר אותה חשכו עיניי”.

במחלקת הקורונה האחרונה שנותרה פתוחה בבית החולים, מאושפזים נכון לעכשיו כ-20 חולים.

מאיה: “המחלקה נראית פשוט מזעזע. קיא וצואה על הרצפה, השירותים לא שמישים, המקלחת מזעזעת, לא מנקים אפילו פעם ביום. אין תקשורת בין הרופאים לבין האחיות שנמצאות בפנים. החולים ממש מוזנחים שם, אף אחד לא ניגש אליהם וזה ממש נורא. ההרגשה היא שהמטופלים נשכחו מאחור”.

באחת התמונות נראה חדר השירותים תקול ומזוהם.

מאיה מספרת שבבית החולים לא מחליפים את המצעים כשהם מלוכלכים, הטמפרטורה במחלקה חמה מאוד – ואין מיזוג אוויר.

“אני לא רוצה לתאר לעצמי איזה חיידקים ופטריות מתפשטים בחום במחלקה שבתוך החניון”, נחרדת מאיה. “עברנו מזמן את בהלת הקורונה, הגיע הזמן שיפסיקו להתנהג לאנשים מסכנים שנדבקו בקורונה כמו מצורעים, שיתנו להם תנאים של בית חולים ולא של מזבלה”.

מבית החולים נמסר בתגובה: “צר לנו שזו תחושת המשפחה. נבדוק לעומק את תלונתה, תבוצע הקפדה ובקרה מעמיקה יותר בנושא הניקיון. חשוב להדגיש שמתחם הקורונה הוא באיזור ייעודי לחניון בו אושפזו מאות חולים בשנתיים האחרונות והנראות איננה של מחלקה רגילה. עם זאת, צוותים רפואיים שעובדים 24/7 בשנתיים האחרונות – חגים ושבתות באופן מסור תוך שמירה על מקצועיות ללא פשרות”.

השארת תגובה